Ankara’daki patlamada sabotaj ihtimali

Ankara Vergi Dairesi'nde meydana gelen patlamada sabotaj ihtimali öne çıktı. Ankara Valisi Ercan Topaca yaptığı son dakika açıklamasında "Sabotaj ihtimali ağırlık kazandı, bunun üzerinde çalışıyoruz" dedi.

Ankara’daki patlamada sabotaj ihtimali

Ankara Valisi Ercan Topaca, Çukurambar'da bulunan Ankara Vergi Dairesinin kazan dairesinde meydana gelen patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’da açıklama esnasında Topaca’nın yanında hazır bulundu. Ankara Valiliğinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Topaca, sabotaj ihtimalinin ağrılık kazandığını söyledi.

 

Son dakika haberi.. Ankara'da şiddetli patlama! Nedeni belli oldu İlginizi Çekebilir Son dakika haberi.. Ankara'da şiddetli patlama! Nedeni belli oldu

“YARALILAR TABURCU EDİLDİ”

2 vatandaşın hafif şekilde yaralandığını, bir kişinin de kulağında basınç meydana geldiğini söyleyen Topaca, “İlk anda doğalgaz sıkışması nedeniyle meydana geldiği değerlendiriliyordu ancak incelemenin derinleşmesinden sonra, bir sabotaj ihtimali ortaya çıktı. 2 vatandaşımızın patlama esnasında etrafa yayılan cam parçaları ve diğer malzemelerle hafif şekilde yaralandığını tespit ettik. Bunlar hastanelere intikal etti. Taburcu oldular. Bir vatandaşımızın da kulağında basınç oluşmuş ama herhangi bir sıkıntı yok. Herhangi bir can kaybının olmaması, maddi hasarlı bir patlama olması bizi bir nebze olsun rahatlatıyor. Ama umarım bundan sonra bunun gibi şeylerle karşılaşmayız. Sabotaj ihtimali ağırlık kazındı bunun üzerinde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“HENÜZ TERÖR TESPİTİ YOK”

Topaca, olayın bir terör saldırısı olup olmadığı yönündeki soru üzerine, “Henüz bir tespitimiz yok. Hava karardıktan sonra olan bir şey, bir tespitte bulunmak iğneyle kuyu kazmak gibi bir şey. Emniyetten arkadaşlar çalışıyor ama sabotaj ihtimali daha güçlü görünüyor” cevabını verdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...