Sözcü Plus Giriş

Bodrum'da düzenlenen The Bodrum Cup Yelken Yarışları'na katılan bin 500 kişi Yunan adasında mahsur kaldı.  Akşam saatlerinde Bodrum'a dönecek olan yarışmacılar fırtınanın 90 km hıza ulaşması nedeniyle Leros Adası'ndan hareket edemedi.  120 yelkenli teknenin katıldığı bin 500 yarışmacının bulunduğu Bodrum Cup Yelken Yarışları bir gün ertelendi.

BODRUM'DAN YUNANİSTAN'IN LEROS ADASI'NA GİDEN 120 TEKNE VE BİN 500 KİŞİ FIRTINA NEDENİYLE ADADA MAHSUR KALDI. FOTO:İHA

BODRUM’DAN YUNANİSTAN’IN LEROS ADASI’NA GİDEN 120 TEKNE VE BİN 500 KİŞİ FIRTINA NEDENİYLE ADADA MAHSUR KALDI. FOTO:İHA

Teknelerle Leros Limanı'na yanaşan yarışmacıların gün boyu eğlenceli vakit geçirdikleri öğrenildi. Bir gün daha Leros'ta konaklayan teknelerin yarın Leros – Gümüşlük, daha sonra da Gümüşlük – Bodrum etabını tamamlayacakları aktarıldı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

The Bodrum Cup'un kurucu Başkanı Erman Aras, Leros Adası'nda kaldıklarını ifade ederek “Yarışların 3'üncü ayağı Leros – Datça, Körmele etabı rüzgar nedeniyle yapılamadı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

60 mil hızla esen rüzgar (90 km hız) şiddeti nedeniyle yarışmacılar şehrin tadını çıkardılar. Sabah saat 10.00'da Leros – Gümüşlük etabı yapılacak” dedi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Fırtına nedeniyle yarışın Leros ile Datça-Körmen, Körmen ile Bodrum Kissebükü ve son gün de Kissebükü-Bodrum arasında yarışlar iptal edildi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

 

ORGANİZASYON KOMİTESİ BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Bodrum’dan Yunanistan’ın Leros Adası’na giden 1500 kişilik kafilenin fırtına nedeniyle adada zor anlar yaşadığı iddiasına The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal’dan yalanlama geldi. Uluslararası Deniz Festivali American Hospital The Bodrum Cup yarışları devam ederken, Bodrum’dan Leros Adası’na geçen kafilenin yaşanan hava olayları nedeniyle mağduriyet yaşadığı iddia edildi ancak Uysal bu iddiların gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, “Tekneler güvende, seyir yapanlarla birlikte yaklaşık 2 bin kişiyiz ve şu an durumumuz gayet iyi, keyfimiz yerinde. Şu an herkes yemekte. Nevalemiz, sağlık aletlerimiz her şeyimiz var. Sadece hava şartlarından dolayı yarın Datça yerine Gümüşlük’e hareket edeceğiz. Burada bir gün kalınacak. Yarın hava şartlarının daha iyi olmasını bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

GÜMÜŞLÜK’E HAREKET EDECEK

24 Ekim’deki Yalıkavak Marina – Leros etabının tamamlanmasının ardından kafile bu bölgede konaklarken, sert rüzgar nedeniyle Datça etabı iptal edildi ve yeni rotanın Gümüşlük olduğu kaydedildi. Kafile, Leros – Gümüşlük etabı için yarın Gümüşlük’e hareket edecek.

Yayınlanma Tarihi:21:29,