Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da ‘Çiftlik Bank’ benzeri yapıya operasyon!

Çiftlik Bank Dolandırıcılığı sonrasınsa benzer yapılara yönelik düzenlenen operasyonlara bir yenisi daha eklendi. İstanbul Polisi, Birlik Beraberlik Tarım ve Hayvancılık isimli şirkete yönelik operasyon düzenledi. Şirket sahibi ve babası gözaltına alındı. Şirketin işlem hacminin milyonlarca lira olduğu bildiriliyor.

Habip ATAM
10:00 -
İstanbul’da ‘Çiftlik Bank’ benzeri yapıya operasyon!

‘Piramit Satış Yöntemi’ ile çalışan Çiftlik Bank vurgunu sonrasında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı benzer bir sistemle çalışan bir yapıya yönelik soruşturma başlattı. Savcılık talimatıyla Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldı.
Araştırmaların ardından dolandırıcılık yaptığı iddia edilen Birlik Beraberlik Tarım ve Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi sahibi ve yöneticilerine yönelik operasyon düzenlendi.

Serkan gözaltına alındı.

Serkan E. gözaltına alındı.

Baskında Serkan E. İstanbul’da, babası Enser E. ise Konya’da gözaltına alındı. Polis ekipleri Şişli’deki şirket merkezinde arama yaptı.

Serkan E.

Serkan E.

Şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.


BİRLİK BERABERLİK ÇİFTLİĞİ’NİN SAHİBİ ”BEN DE ÇİFTLİK MAĞDURUYUM”

Çiftlik Bank benzeri bir yapılanmayla dolandırıcılık yapıldığı iddia edilen Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin sahibi Serkan Erden de benzer sistemin mağduru olduğu için çiftlik kurmuş.

 

İLGİLİ HABERAnadolu Farm'ın kurucusunun yurtdışına kaçmasını polis engellediAnadolu Farm'ın kurucusunun yurtdışına kaçmasını polis engelledi sozcu-banner-1
Son güncelleme: 10:19 30.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more