Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji’den üç bölge için kritik uyarı

Meteoroloji'den gelen son dakika haberinde Hatay, Orta Ege ile Osmaniye için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yapıldı. Vatandaşlardan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

null
Güncellenme: 12:18, 05/03/2018
Meteoroloji’den üç bölge için kritik uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklamasında Hatay, Orta Ege ile Osmaniye için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji’den vatandaşlara da “sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı” çağrısı yapıldı.

İlginizi Çekebilirİzmir'de hava durumu! Fırtına ve sağanak etkili olduİzmir'de hava durumu! Fırtına ve sağanak etkili oldu

“HATAY ÇEVRELERİNDE YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ”

Meteoroloji, Hatay, Orta Ege ile Osmaniye için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısında bulundu. Yapılan değerlendirme şu şekilde: “Yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Hatay çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli, kıyı kesimlerinde yer yer yer çok kuvvetli (21-75 mm) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

ORTA EGE’DE KUVVETLİ FIRTINA

Orta Ege’de rüzgarın dün (24.02.2018 Cumartesi) öğle saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, açıklarında 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın (25.02.2018) bugün sabahın ilk saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

OSMANİYE’DE GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Osmaniye çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-70 mm) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek sel su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.”  DHA

Yayınlanma Tarihi:19:20,