Sözcü Plus Giriş

MHP adına konuşan Grup Başkanvekili Erkan Akçay “CHP’nin oyalama çabalarına itibar etmiyoruz. Talebi bu nedenle reddettik. Cumhur ittifakının ilke ve prensiplerine bağlı olarak hareket ediyoruz.” dedi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

BAHÇELİ’NİN RET KARNESİ

21 yıldır MHP Genel Başkanlığı koltuğunda oturan Devlet Bahçeli, siyasi hayatında sık sık ‘randevu vermemesiyle’ biliniyor. İşte MHP liderinin ‘en ünlü’ reddedişlerinden bazıları;

EYLÜL 2008 – Dönemin Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın randevu talebine, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ret yanıtı verdi. Gerekçe olarak ise o dönem Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan Abdullah Gül’ün Ermenistan ziyareti gerekçe gösterildi.

AĞUSTOS 2009 – Dönemin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den randevu istediğini ancak reddedildiğini söyledi. Bahçeli'yi sert şekilde eleştiren Erdoğan “Haddini bil, kendini bil” dedi.

MART 2011 – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Libya konusunda bilgilendirmek için görüşmek isteyen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na randevu vermedi.

NİSAN 2015 -MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP lideri Destici'yle görüşmedi.

HAZİRAN 2015 – Koalisyon turları çerçevesinde siyasi partileri gezerek liderle bir araya gelerek iş dünyasının görüşlerini paylaşan MÜSİAD’a MHP’den geri dönüş olmadı.

Son güncelleme: 10:42 09.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more