Sözcü Plus Giriş

Bayrakçı serbest bırakıldı!

SONAR araştırma şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı Ankara'da gözaltına alınıp serbest bırakıldı. Bayrakçı'nın gitmediği bir duruşma yüzünden hakkında yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi. Bayrakçı, ​serbest bırakılmasının ardından yeni bir paylaşımda bulunarak, gözaltı gerekçesini, "Gözaltı nedeni siyasi bir konu değilmiş hanımefendiler, beyefendiler... ifade eksikliği konusu imiş" diyerek açıkladı.

02:21 -
Bayrakçı serbest bırakıldı!

 

SONAR kamuoyu araştırma şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı emniyet güçleri tarafından Ankara’da gözaltına alındığını Twitter hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştı. Bayrakçı attığı Tweet’te “Hayırdır İnşallah” diyerek göz altına alınma sebebini bilmediğini ima etti.

hakan

 

 

“GİTMEDİĞİ BİR DURUŞMADAN DOLAYI GÖZALTINA ALINMIŞ”

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş Twitter’dan Hakan Bayrakçı’nın gözaltına alınma nedeniyle ilgili bir açıklama yaptı. Yarkadaş açıklamasında “Ankara Emniyet Müdürlüğü ile görüştüm. Hakan Bayrakçı’nın gitmediği bir duruşmadan dolayı hakkında yakalama kararı olduğunu öğrendim. Bayrakçı şu an Çankaya Emn. Müdürlüğü’nde tutuluyor. Sabah saatlerinde SEGBİS aracılığıyla ifadesi alınacak. Bayrakçı’ya geçmiş olsun diyorum.” dedi.

CHP’Lİ YARKADAŞ DAHA ÖNCE DE “SEBEBİNİ ÖĞRENİNCE SİZE DUYURACAĞIM” DEMİŞTİ

Olayla ilgili CHP Milletvekili Barış Yarkadaş da Twitter hesabı üzerinden bir bilgi paylaştı Yarkadaş paylaştığı Tweet’te “Kamuoyu Araştırmacısı – SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı saat 00.50’de Ankara’da kaldığı otelden gözaltına alındı. Bayrakçı, gözaltına alındığını bana yolladığı mesajla bildirdi. Kendisi şu an Çankaya Emniyet Müdürlüğü’nde… Gözaltı sebebini öğrenince size de duyuracağım…” dedi.

Son güncelleme: 12:14 21.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more