Sözcü Plus Giriş

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Acil Servisi’nde yangın paniği

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Travma ve Acil Cerrahi Servisi'nde bulunan bir makinede yangın çıktı. Dumandan etkilenen hastalar tahliye edilirken olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Yangın kısa sürede söndürülürken olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

00:37 -

Çapa’daki İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Travma ve Acil Cerrahi Servisi içindeki  Radyoloji bölümünde saat 00:30 sıralarında yangın çıktı. Yangının nedeni henüz belirlenemezken bina içerisinde yoğun duman oluştu.

İLGİLİ HABERHastane 1 saat elektriksiz kaldı, yoğun bakımdaki hastalar sevk edildiHastane 1 saat elektriksiz kaldı, yoğun bakımdaki hastalar sevk edildi
YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hasta ve hasta yakınlarının yoğun dumandan etkilenmemesi için binada bulunanlar tahliye edildi. Yoğun bakım ünitesinin de bulunduğu binada bulunanlar kısa sürede diğer bölümlere götürüldü.

Foto: DHA

Foto: DHA

İtfaiye ekiplerinin yarım saat süren çalışmasının ardından yangın söndürüldü. Olayda ölen yada yaralanan olmadı.  Yangının çıkış nedeni itfaiyenin yapacağı çalışmanın ardından belirlenecek.

Foto: DHA

Foto: DHA

HASTALAR GERİ GETİRİLDİ

Radyoloji servisinde başlayan yangın nedeniyle bina içinde yoğun duman oluştu. İtfaiye ekipleri yangının söndürülmesinin ardından duman tahliyesi yaptı. Yangının söndürülmesinin ardından bina içerisinde temizlik yapıldı.

Foto: DHA

Foto: DHA

Duman tahliyesinin de yapılmasının ardından çevrede bulunan birimlere götürülen hastalar tekrar geri getirildi. DHA

 

Son güncelleme: 09:11 07.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more