Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da 4 ilçenin seçim kurulu Kartal’a taşındı

Kadıköy, Maltepe, Tuzla ve Sancaktepe ilçe seçim kurulları, Kartal'da bulunan Anadolu Adliyesi'ne taşındı. Bu dört ilçede ikamet eden ve cumhurbaşkanı adayları için imza vermek isteyen vatandaşların Kartal Adliyesi'ne gitmeleri gerekiyor.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 14:49, 06/09/2018
İstanbul’da 4 ilçenin seçim kurulu Kartal’a taşındı

Sevgim Begüm Yavuz-Seda Önceler/ İSTANBUL

Türkiye genelindeki seçim kurullarında, cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza verme işlemleri başladı. Yurdun dört bir yanında vatandaşlar, adaylarının seçimlere girebilmesi için imza veriyor.
İstanbul’da da ilçe seçim kurullarında vatandaşların mağdur olmaması için kırmızı alarm verildi. Bu kapsamda Kadıköy, Maltepe, Tuzla ve Sancaktepe ilçe seçim kurulları, Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi’ne taşındı.

FOTO:SÖZCÜ- Binanın taşındığı yazısını ise binanın kapısına İYİ Partililer astı.

FOTO:SÖZCÜ- Binanın taşındığı yazısını ise binanın kapısına İYİ Partililer astı.

Bu dört ilçede ikamet eden ve cumhurbaşkanı adayları için imza vermek isteyen vatandaşların Kartal Adliyesi’ne gitmeleri gerekiyor.

FOTO:SÖZCÜ - İmza vermek için Kadıköy İlçe Seçim Kuruluna gelen bir vatandaş, binanın Kartal Adliyesi'ne taşındığını öğrenince "Ne yapacağınızı şaşırdınız. Oradan oraya sürüklüyorsunuz insanları" diye tepki gösterdi.

FOTO:SÖZCÜ – İmza vermek için Kadıköy İlçe Seçim Kuruluna gelen bir vatandaş, binanın Kartal Adliyesi’ne taşındığını öğrenince “Ne yapacağınızı şaşırdınız. Oradan oraya sürüklüyorsunuz insanları” diye tepki gösterdi.

VATANDAŞLAR ŞAŞIRDI!

Sabah saatlerinde cumhurbaşkanı adayları için imza vermeye gelen Kadıköylüler, karşılarında kapalı binayı görünce şaşırdılar. Sözcü’ye konuşan bir vatandaş “Cumhurbaşkanı adayı için imza vermeye geldim ancak bina kapanmış. Kartal Adliyesi’ne gitmemi söylediler. Vaktim de kalmadı.” diye tepki gösterdi.

Yayınlanma Tarihi:11:10,