Sözcü Plus Giriş

Peş peşe Kilis ve Reyhanlı’ya roketli saldırılar

Suriye'nin Afrin kenti kırsalındaki terör örgütü mevzilerinden saat 17.30'da peş peşe ateşlenen 2 roketten biri Kilis'te tarihi bir handaki Erdoğan Aktaş'ın işlettiği restorana, diğeri ise Polatpaşa Mahallesi'nde bulunan Vakıf İyigün'e ait eve isabet edip patladı. Gürültüyle meydana gelen patlamalarda evde 1, restoranda ise 4 kişi yaralandı. Kilis'e yapılan bu saldırıdan dakikalar sonra Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki asri mezarlığa da roketli saldırı yapıldığı öğrenildi. Saldırıda herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmadı.

null
Güncellenme: 08:29, 02/02/2018

Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki terör örgütü mevzilerinden saat 17.30’da peş peşe ateşlenen 2 roketten biri Kilis’in Cumhuriyet Caddesinde bulunan tarihi bir handaki Erdoğan Aktaş’ın işlettiği restorana, diğeri ise Polatpaşa Mahallesi Ortaokul Caddesinde bulunan Vakıf İyigün’e ait eve isabet edip patladı. Gürültüyle meydana gelen patlamalarda evde 1, restoranda ise 4 kişi yaralandı. Yaralılar ihbarla sevk edilen sağlık görevlileri tarafından ambulanslarla hastaneye götürülerek tedaviye alındı.

 

Roketin isabet ettiği sırada aralarında gazetecilerin de bulunduğu müşteriler, patlamada yükselen toz bulutu arasında kaldı. Olayın ardından Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan da restorana gidip inceleme yaptı. Burada gazetecilere açıklama yapan Vali Tekinarslan, 5 kişinin yaralandığını belirterek, “Sivillerin bulunduğu alana PKK’lı teröristlerin fırlattığı roket isabet etti. Basın mensubu arkadaşlarımız da bu sırada restoranda bulunuyormuş. Şu anda yaptığımız araştırmada 4 kişi restoranda yaralandı. İkinci bir roket de bir konuta isabet etti. Orada da 1 kişi yaralandı. Şu anda 5 yaralımız var. Bunlar 15- 20 kilometrelik menzilleri olan roketler. Geliş yerleri hepsi tespit edildi. Anında karşılık verildi. Bunlar yok edilene kadar mücadelemiz sürecek” dedi.

resimid_4540883

ROKETLERİN GELDİĞİ BÖLGE ATEŞ ALTINA ALINDI

Kilis’te saldırıların ardından sınır hattında konuşlu topçu birlikleri, roketlerin atıldığı terör örgütü mevzilerini fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatarlarla ateş altına aldı. Ateşlenen bölgelerdeki terör örgütü mevzilerinin imha edildiği belirtildi. Reyhanlı’da Asri Mezarlığı’na roket düşmesinin ardından saldırının yapıldığı Afrin kırsalı sınır birliklerinden yapılan obüs toplarıyla yoğun ateş altına alındı.

resimid_4540878

RESTORAN SAHİBİ SÖZCÜ’YE KONUŞTU

Restoran sahibi Erdoğan Aktaş’ın SÖZCÜ’den arkadaşımız Bora Erdin’e verdiği açıklamada, bir çalışanının yaralandığını ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Bu restorana gazetecilerin sık sık geldiğini belirten Aktaş, saldırı anında da iki gazetecinin yemek yediğini söyledi.

resimid_4541041

REYHANLI’YA ATILAN ROKET MEZARLIĞA DÜŞTÜ

Aynı dakikalarda Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki asri mezarlığa da Afrin’deki terör örgütü mevzilerinden ateşlenen bir roket düştü.

resimid_4541042

Türk Silahlı Kuvvvetleri’nin, Zeytin Dalı Harekatı’nı başlattığı Suriye’nin Afrin bölgesinde teröristler tarafından atılan bir roket Gültepe Mahallesi’ndeki Reyhanlı Asri Mezarlığı’na düştü. Bir mezarlığa isabet eden roket çukur açtı. Saldırıda herhangi can kaybı ve yaralanma olmadı.
Bölge sevk edilen ekipler olay yerinde inceleme başlattı.

resimid_4541043

Roketin atıldığı bölgeye Türk Silahlı Kuvvetleri de füze ve obüslerle misliyle karşılık verdi.

AJANSLAR

 

Yayınlanma Tarihi:17:43,