Meteoroloji uyardı, yağmur ve fırtına geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika hava durumu değerlendirmesine göre ülkemizin hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyredecek. Ancak Denizli, Konya, Antalya, Burdur ve Isparta'da başta olmak üzere bazı bölgelerimizde kuvvetli sağanak yağış görülecek. Doğu Karadeniz'in batısında ise fırtına bekleniyor.

Meteoroloji uyardı, yağmur ve fırtına geliyor!

Doğu Karadeniz’in batısında (Sinop-Samsun arası) rüzgarın bugün (31.05 2018 Perşembe) öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın aynı gün akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve denizcilerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden itibaren Denizli, Konya, Antalya, Burdur ve Isparta’da kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Sakarya, Muğla ve Denizli çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Muş, Bitlis ve Ağrı çevreleri, öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi, Toroslar Mevkii, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Muğla, Tokat çevreleri, Denizli’nin güney, Erzincan’ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yer yer güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...