Sözcü Plus Giriş

Nevşin Mengü’nün avukat kardeşinden ‘gözaltına alındım’ iddiası

Gazeteci Nevşin Mengü'nün avukat kardeşi Burak Mengü İstanbul'da gözaltına alındığı iddia etti. Kendilerini sivil polis olarak tanıtan bazı kişilerin kimlik göstermeden kendisini zorla araca bindirdiğini savunan avukat Şahin Sözcü'ye yaptığı açıklamada ise "Beni boş bir araziye bıraktılar. Darp edildim" dedi. Emniyet güçleri ise gözaltı iddiasını doğrulamadı. İşte garip olayın detayları....

Sozcu.com.tr
15:56 -
Nevşin Mengü’nün avukat kardeşinden ‘gözaltına alındım’ iddiası

Gazeteci Nevşin Mengü’nün kardeşi, CHP’li hukukçu Şahin Mengü’nün de oğlu olan Avukat Burak Mengü İstanbul’da gözaltına alındığını duyurdu.

Gözaltına alındığını sosyal medya hesabından duyuran Avukat Mengü “Polis kimliği gösterilmeden gözaltı kararı gösterilmeden sivil ekiplerce gözaltına alındım. Nereye diyorum kimse söylemiyor.
Kim aldı bilmiyorum neden aldı onu da bilmiyorum.” dedi.

Sözcü’ye konuşan Nevşin Mengü de “Biz de konuyu araştırıyoruz. Şu an Anadolu Yakasında gözaltına alınmış” diye konuştu.

Avukat Burak Mengü İstanbul'da gözaltına alındı.

Avukat Burak Mengü İstanbul’da gözaltına alındığını iddia etti.

Attığın twetten yaklaşık bir saat sonra Sözcü’ye konuşan Avukat Burak Mengü, “Beni araçta dövüp Ümraniye Dudullu’da boş bir araziye bıraktılar” dedi. Avukat Mengü konuyla ilgili daha fazla açıklama yapamayacağını söyledi. Burak Mengü “Suç duyurusunda bulunmayacak mısınız?” sorusuna ise yanıt vermedi.

EMNİYET’İN HABERİ YOK!

Sözcü’nün ulaştığı Emniyet güçleri ise Avukat Burak Mengü’ye yönelik bir soruşturma olmadığını, bilgileri dahilinde böyle bir gözaltı işleminin de gerçekleşmediğini söylediler.

Son güncelleme: 11:28 18.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more