Sözcü Plus Giriş

OHAL’in uzatılmasına ilişkin tezkere Meclis’e sunuldu

OHAL'in 7. kez uzatılmasına ilişkin tezkere TBMM'ye sunuldu. OHAL uzatılması 7. kez TBMM Genel Kurulu'nda oylanacak. Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gereklilik ortadan kalkmadığı için sürenin uzatıldığını söyledi.

19:21 -
OHAL’in uzatılmasına ilişkin tezkere Meclis’e sunuldu

MGK’da alınan OHAL’in uzatılması tavsiye kararını görüşmek için toplanan Bakanlar Kurulu sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantı 2 saat sürdü. Toplantıda OHAL’in uzatılması kararlaştırıldı.

 

Kritik toplantının ardından da OHAL’in uzatılmasına ilişkin tezkere TBMM’ye sunuldu. OHAL uzatılması 7. kez TBMM Genel Kurulu’nda oylanacak.

BOZDAĞ’DAN OHAL AÇIKLAMASI

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, kameralar karşısına geçti. Gereklilik ortadan kalkmadığı için sürenin uzatıldığını ifade eden Bozdağ, “FETÖ’nün çözülmesi tamamlanmadı. OHAL terör örgütlerine yönelik uygulanmaktadır. Vatandaşlarımız bugüne kadar OHAL’dan etkilenmedi bundan sonra da etkilenmeyecektir. Rutin hayatta değişim olmayacaktır” dedi.

Meclis’te oylamaya sunulacak olan OHAL’in 19 Nisan 2017 Perşembe günü saat 01.00’den geçerli olmak üzere 3 ay uzatılmasını öngörüyor.

Bakanlar Kurulu toplantısının öncesinde MGK toplantısı gerçekleştirilmişti. O toplantıda da OHAL’in uzatılması tavsiyesinde bulunulmuştu.

İLGİLİ HABERSon dakika haberi... MGK'da OHAL'in uzatılması için tavsiye kararı alındıSon dakika haberi... MGK'da OHAL'in uzatılması için tavsiye kararı alındı
FOTO: SÖZCÜ/ANKARA

FOTO: SÖZCÜ/ANKARA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:27 22.06.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more