Sözcü Plus Giriş

Oy birliği ile Şahin Alpay’a tahliye kararı

Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararının ardından FETÖ üyeliğinden yargılanan Zaman Gazetesi'nin eski yazarı Şahin Alpay'ın tahliyesine hükmedildi. Alpay İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce, yaklaşık 20 ay sonra ev hapsi kararıyla ve oy birliğiyle tahliye edildi. Gece saatlerinde cezaevinden çıkan Alpay'ı ailesi karşıladı.

23:19 -
Oy birliği ile Şahin Alpay’a tahliye kararı

Anayasa Mahkemesi, FETÖ davasında tutuklu yargılanan, kapatılan Zaman gazeteci eski yazarlarından Şahin Alpay hakkında ikinci kez ‘hak ihlali kararı’ vermişti. AYM'nin kararının ardından 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Alpay'ın, ev hapsi kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine hükmedildi. Karar oy birliğiyle alındı.

 

CAZAEVİNDEN ÇIKTI AİLESİYLE HASRET GİDERDİ

74 yaşındaki Alpay, 30 Temmuz 2016 tarihinde tutuklanmıştı. 20 ay tutuklu kaldığı Silivri Ceza İnfaz Kurumu'ndan bu gece tahliye edildi. Cezaevi aracıyla Kınalı gişelerine getirilen Şahin Alpay'ı burada eşi ve çocukları karşıladı.

sahin-alpay

Cezaevi çıkışında kendilerin bekleyen gazetecilere açıklama yapan Şahin Alpay, “ Aileme kavuştuğum için fevkalade mutluyum ama özgürlüğüme kavuştuğumu söyleyemem. 20 ay çok zor geçti” dedi.

sahin-alpay2

Şahin Alpay daha sonra kendisini karşılayan eşi ve çocuklarına uzun uzun sarılarak hasret giderdi. Anayasa Mahkemesi’nin kendisine verdiği 1 aylık ev hapsi kararını ailesiyle paylaşan Alpay daha sonra özel bir araçla buradan ayrıldı. İHA

Son güncelleme: 11:27 18.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more