Sözcü Plus Giriş

Tramvay arıza yaptı seferler aksadı

Yusufpaşa İstasyonu'nda raylarda meydana gelen kırılma nedeniyle Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı, Fındıkzade-Beyazıt İstasyonları arasında seferler durduruldu. Sefer yapılamayan bölgede İETT otobüsleri ile yolcu taşımacılığı yapılırken rayların onarılmasının ardından tramvay seferleri normale döndü.

17:47 -

Yusufpaşa İstasyonu’nda saat 17.00 sıralarında raylarda kırılma olduğu fark edildi. Bunun üzerine, Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı, Fındıkzade-Beyazıt İstasyonları arasında seferler durduruldu. Bu nedenle duraklarda yoğunluk yaşandı.

FOTO:AA

FOTO:AA

Seferlerde yaşanan aksama ile ilgili Metro İstanbul’dan açıklama yapıldı. Açıklamada, “Teknik bir arıza sebebiyle T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı Fındıkzade-Beyazıt İstasyonları arasında sefer yapılamamaktadır. Sefer yapılamayan bölgede İETT otobüsleri ile yolcu taşımacılığı yapılacaktır” denildi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Rayların onarımı için olay yerine belediye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin çalışmalarını tamamlamalarının ardından yaklaşık 1 buçuk saat duran tramvay seferleri normale döndü.

DHA

Son güncelleme: 11:27 18.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more