Sözcü Plus Giriş

Tahmin sistemlerinde gözüktü! İstanbul’u da vuracak…

Meteoroloji verilerine göre tüm yurt son günlerde mevsim normallerinin altında sıcaklık değerlerinde bir kış yaşıyor. Soğuk hava dalgalarının biri gelip biri gidiyor, kar doğu bölgeleri ciddi şekilde etkiliyor. Son dakika tahminlerine göre 2019'un ilk soğuk hava sisteminin ise İstanbul dahil yurdun önemli bir bölümünü vurması bekleniyor. Küresel tahmin sistemlerinin karlı hava dalgası için işaret ettiği tarih ise 3-4 Ocak olarak görülüyor.

Berk CÖMERT
09:15 -
Tahmin sistemlerinde gözüktü! İstanbul’u da vuracak…

Türkiye geçtiğimiz yıla nazaran daha sert bir kış yaşıyor, doğu karla mücadele ederken yer yer iç ve batı bölgelerde de kar yağışı etkili oluyor. Yeni karlı ve soğuk hava dalgası için küresel tahmin sistemleri raporları ipucu veriyor. Son dakika verilerine göre 2019’un ilk haftasında sert bir hava dalgası yurdu bekliyor…

İSTANBUL İÇİN KAR TARİHİ: 3-4 OCAK

Yoğun kar bırakacak ve hava sıcaklıklarını ciddi şekilde düşürecek soğuk hava dalgası 2019 yılının ilk haftasında yurdu etkileyecek. Tahminlere göre 3-4 Ocak’ta yurda giriş yapacak olan karlı hava dalgası birkaç gün sürecek fakat ciddi kar yağışı yaşatacak.

Windy tahmin simülasyonuna göre 4 Ocak tarihinde İstanbul'un kar durumu.

Windy tahmin simülasyonuna göre 4 Ocak tarihinde İstanbul’un kar durumu.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu (Sivas dışında), Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı (Erzincan dışında), Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Antalya, Isparta, Çorum, Bayburt, Erzurum, Muş, Diyarbakır, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara’nın güneyi ile iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı, iç ve doğu kesimlerde sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Son güncelleme: android-time 08:49 03.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more