Sözcü Plus Giriş

Bu akademisyenlere eğitim şart!

İsimlerini genellikle akademik toplantılarda, çalışmalarda, makalelerde görmeye alışık olduğumuz akademisyenlerden bazıları son dönemde sıradışı ve saçma sapan açıklamalarla gündeme gelmeye başladı.Kimisi çocukları evlendirmeye kalktı kimisi 'kadınlara oy vermeyin, evlerinde oturup çocuk büyütsünler' dedi. Kimisi de 'Atatürk döneminde camiler genelev yapıldı' gibi çirkin ve bir o kadar absürt iftiralarda bulundu.İşte önceki gün "Kızlar âdet olur, âdet olmak bir hastalıktır ve mutlaka tedavi olmaları gerekir." açıklamasıyla gündeme gelen Prof. İbrahim Emiroğlu örneğinden hareketle son dönem 'acayip akademisyen açıklamalarından' bazıları...

12:18 -
Bu akademisyenlere eğitim şart!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin televizyon kanalı ÇOMÜ TV’ye ‘tarih anlatacağım’ diye çıkan ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın “Çanakkale ve Bursa'da genelev olarak kullanılan camiler var. Ahır olarak kullanılan camiler var” dedi. Uzmanlık alanı İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi olan Abdullah Akın ayrıca Çanakkale’de şehit olan askerlerin yanında yaralı askerlerin de canlı canlı toprağa gömüldüğünü söyledi.

 ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın, görevini sürdürüyor.

ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın, görevini sürdürüyor.

Kamuoyundan yükselen tepkiler üzerine ise üniversitesi sadece bu ifadelerle ilgili inceleme yapıldığını duyurdu.

HARRAN REKTÖRÜ: CUMHURBAŞKANI’NA İTAAT ETMEK FARZDIR

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, bir tv programında ilginç bir açıklama yaptı. Taşaltın “İslami olarak Cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır” dedi. AKP Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Naci Bostancı da  “Harran Üniversitesi Rektörü'nün Cumhurbaşkanımızla ilgili sözlerinin,a. Cumhuriyetimizle b. İslamla c. Cumhurbaşkanımızın siyasal anlayışıyla d. Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla hiçbir ilgisi yoktur” diye bu açıklamaya tepki gösterdi. Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, gelen tepkiler üzerine görevinden istifa etti.

 Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı 'Kadınlara oy vermeyin' çağrısı yapmıştı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı ‘Kadınlara oy vermeyin’ çağrısı yapmıştı.

‘KADINLARA OY VERMEYİN’

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı geçtiğimiz ay skandal bir açıklamaya imza attı. Karalı, yerel seçimlerde hiçbir kadın adaya oy vermeyeceğini söyledi. Dekan Karalı, iyi bir çocuk yetiştirmenin ve iyi bir ‘ev hanımı’ olmanın ‘bakan, başkan ya da başarılı bir iş kadını’ olmaktan daha ‘elzem’ olduğunu savundu.Twitter hesabından “İLAN EDİYORUM” notuyla açıklama yayınlayan Karalı “Aile hayatına yönelik bazı politikaları yanlış buluyorum. İyi bir çocuk yetiştirmek, iyi bir ev hanımı olmak bakan, başkan, başarılı bir iş kadını olmaktan elzemdir, seçimde kadınlara oy vermeyeceğim.” dedi. Karalı daha sonra görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

İbrahim Emiroğlu 'Kızlar 15 yaşında evlenebilir' açıklamasıyla gündeme geldi.

İbrahim Emiroğlu ‘Kızlar 15 yaşında evlenebilir’ açıklamasıyla gündeme geldi.

“15 YAŞINDAKİ KIZLAR EVLENEBİLİR”

Dokuz Eylül Üniversitesi Mevlana Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu, bir etkinlikte yaptığı açıklamada; ‘Kızlar âdet olur, âdet olmak bir hastalıktır ve mutlaka tedavi olmaları gerekir. 15 yaşındaki kızlar evlenebilir', ‘Kızlar tesettüre girsinler, edepli olsunlar', ‘LGBTİ masum gibi gösteriliyor, tedavi olmaları lazım', ‘Laiklik en büyük tehlikedir' gibi ifadeler kullandı. Kamuoyunda yükselen tepkiler sonrası üniversite yönetimi Prof. Emiroğlu’nu görevden aldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Ağırakça "Reisin temsilciyim" açıklamasıyla gündeme gelmişti.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Ağırakça “Reisin temsilciyim” açıklamasıyla gündeme gelmişti.

“REİS’İN TEMSİLCİSİYİM”

Adı daha önce Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Ben Genel Başkanımızın Mardin temsilcisiyim” sözleriyle gündeme gelen Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Ağırakça da Arap şeyleri gibi giyinince sosyal medyanın gündemine oturdu. Mardin Üniversitesi Genel Sekreteri Şahin Arpağ, Rektör Ağırakça’nın giyimini “Rektörümüz İslam alimidir. Kıymetli bir entelektüeldir. Önemli isim olarak Arap ülkelerine gitti. Giysiler oradan” şeklinde açıkladı.

“Rektörümüz İslam alimidir.” diyen Sekreter Arpağ “Kıymetli bir entelektüel ve ilahiyat profesörüdür. İslam literatüründe de takke ve beyaz kıyafet vardır. Şeyh kıyafeti değildir. Ayrıca bu sayın rektörümüzün özel konusudur. O fotoğrafları da rektör atanmadan önce çektirmişti. Kendisi önemli bir isim olarak Arap ülkelerine gitti. Giysiler de oralardan.” dedi.

FOTO:İHA - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın 'Çocuk' açıklaması sosyal medyanın gündemine oturdu.

FOTO:İHA – Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın ‘Çocuk’ açıklaması sosyal medyanın gündemine oturdu.

“KURAN OKUMAYAN ÇOCUK ŞEYTANLA BERABERDİR”

Atatürk ve vatan düşmanı Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etmesiyle gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da yaptığı son açıklama ile yeniden gündeme oturdu. Erbaş “Kur’an ile olmayan çocuklar şeytan veya şeytani insanlarla beraber olur” dedi.

Atatürk'e küfreden Şırnak Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Mehmet Emin Korkmaz görevinden alındı.

Atatürk’e küfreden Şırnak Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Mehmet Emin Korkmaz görevinden alındı.

ATATÜRK’E KÜFRETTİ!

Şırnak Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Mehmet Emin Korkmaz’ın adı da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları öncesinde Ulu Önder Atatürk'e ağza alınmayacak küfürler etmesiyle günlede geldi.
Atatürk için ‘liveta, putperes, i…’ diye küfürler yağdıran Korkmaz, daha sonra görevinden alınmak zorunda kaldı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more