Sözcü Plus Giriş

Son KHK ihraç listesi konuşuluyor! 6 Temmuz ihraç listesi Resmi Gazete’de yayımlandı mı?

Bu ay OHAL (Olağan Üstü Hal)'in kaldırılacak olmasından öncesinde son KHK'nın 6 Temmuz günü çıkarılacağı belirtiliyor. Peki, FETÖ'den 10 bini aşan kişinin ihraç edileceği belirtilen 2018 KHK ihraç listesi yayımlandı mı? Resmi Gazete aracılığıyla yayımlanması beklenen KHK kaç bin kişi ihraç edilecek? son KHK ile ilgili tüm detaylar...

null
Güncellenme: 18:41, 06/07/2018
Son KHK ihraç listesi konuşuluyor! 6 Temmuz ihraç listesi Resmi Gazete’de yayımlandı mı?

Başbakan Binali Yıldırım’ın yapmış olduğu açıklama ile Temmuz ayı sonunda sona erecek olan OHAL öncesinde son KHK yayınlayacaklarını açıklamıştı. Resmi Gazete’de yayınlanacak olan son KHK’da kimlerin görevden alındığını, ihraç edildiğini ve OHAL ile ilgili kararları yer alması bekleniyor. Peki, KHK Resmi Gazete’de yayımlandı mı? KHK saat kaçta yayınlanır?

SON KHK NE ZAMAN YAYINLANACAK? BUGÜN KHK ÇIKACAK MI?

OHAL öncesindeki son ihraç KHK’sının Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamaya göre 6 Temmuz 2018 (Bugün) yayımlanması bekleniyor. Son KHK’nın ardından bir daha OHAL’in de uzatılmaması bekleniyor. OHAL dönemini kapsayan 2 yıl içinde 31 adet Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkartıldı.

resimid_5447712_16_9_1530778865

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’DAN SON KHK AÇIKLAMASI

AA Editör Masası’nda gündeme dair açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, yeni mecliste TBMM başkanı olup olmayacağı sorusuna “Onun kararını ben vermem. Şöyle söyleyeyim, benim liderim, partimizin genel başkanı ve partimiz ne yönde karar alırsa, neyi münasip görürse biz her türlü görevi yaparız. Yakında ne olacağı belli olur” yanıtını verdi. Yıldırım, yarın son kanun hükmünde kararnamenin açıklanacağını söyledi.

İlginizi ÇekebilirOHAL kalkıyor, KHK'lar kalıyorOHAL kalkıyor, KHK'lar kalıyor

OHAL SONRASINDA ÇIKARILAN KHK’LAR

15 Temmuz sonrasında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerde Yüksek Askeri Şura'nın (YAŞ) yapısı tamamen değişti. Harp akademileri, askeri liseler ve astsubay hazırlama okulları kapatıldı. Kuvvet komutanlıkları, Milli Savunma Bakanlığı’na bağlandı. GATA ve askeri hastaneler Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Milli Savunma Üniversitesi kuruldu.

Yayınlanma Tarihi:18:02,