Sözcü Plus Giriş

Resmi Gazete’de son KHK yayımlandı! İddia edilen ihraçlar gerçekleşti mi? İşte son Kanun Hükmünde Kararname…

Merakla beklenen son KHK yayınlandı, yayınlanan Resmi Gazete'de KHK bazı düzenlemeleri içerse de herhangi bir ihraç listesi KHK'da yer almadı. Buna göre, seçilen Cumhurbaşkanı adına düzenlenen tutanak, TBMM Genel Kurulunda Meclis Başkanı veya Geçici Başkan tarafından verilecek ve aynı birleşimde yemin töreni gerçekleştirilecek.

null
Güncellenme: 07:39, 07/07/2018
Resmi Gazete’de son KHK yayımlandı! İddia edilen ihraçlar gerçekleşti mi? İşte son Kanun Hükmünde Kararname…

İhraç iddialarının ardından son KHK birçok kişi tarafından merakla bekleniyordu ve Resmi Gazete’de yayınlandı. Son KHK’da herhangi bir ihraç listesi yer almadı. Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu’nda Değişiklik Yapılması Hakkındaki 699 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre, seçilen Cumhurbaşkanı adına düzenlenen tutanak, TBMM Genel Kurulunda Meclis Başkanı veya Geçici Başkan tarafından verilecek ve aynı birleşimde yemin töreni gerçekleştirilecek.  Bu birleşim, birlikte yapılan Cumhurbaşkanı ve TBMM Genel Seçiminin ardından Meclis’in toplandığı ilk günü takip eden üç gün içinde gerçekleştirilecek.

İlginizi ÇekebilirSon Dakika... Yıldırım'dan KHK ve bedelli açıklamasıSon Dakika... Yıldırım'dan KHK ve bedelli açıklaması

Cumhurbaşkanının ikinci oylamada seçilmesi veya sadece Cumhurbaşkanı seçiminin yapılması halinde yemin töreni, seçim sonuçlarının kesinleşmesini takip eden üç gün içinde yapılacak. TBMM toplantı halinde değilse derhal toplantıya çağırılacak.

Cumhurbaşkanı tarafından atanan Cumhurbaşkanı yardımcıları ve Bakanlar atanmalarını takip eden gün ant içecekler.

Yayım tarihinde yürürlüğe giren KHK’nin hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütecek. AA

Yayınlanma Tarihi:00:08,