Sosyal medyada tacizcisi, Kozan’da yakalandı

Hatay'da yaşayan 29 yaşındaki Gülay M.'yi iki yıldır sosyal medya üzerinden taciz ve tehdit ettiği iddia edilen 44 yaşında Erdoğan K., Adana'nın Kozan ilçesinde yakalandı. Zanlının gözaltına alınmasının ardında da sosyal medyadan tehdit mesajları devam etti. 'Öldün sen' isimli bir Twitter kullanıcısından Gülay Mübarek'e gelen tehdit dolu mesajların ardından Mübarek, Twitter hesabınndan "Kendi bitti akrabaları başladı. O akrabalar ben 2 yıldır o adamı durdurun sonu kötü olacak diye yardım isterken nerdeydi? Bu bir ihbardır?" diyerek kendisine gönderilen yeni tehdit mesajlarının görüntülerini paylaştı.

Sosyal medyada tacizcisi, Kozan’da yakalandı

Adana’nın Feke ilçesindeki bir ilkokulda ücretli öğretmenlik yapan Erdoğan K. ile Hatay’ı merkez Antakya ilçesinde bir inşaat firmasında çalışan Gülay M., iddiaya göre iki yıl önce ortak arkadaşları vasıtasıyla tanışıp, görüşmeye başladı. İki hafta sonra Erdoğan K. ve Gülay M., ilişkilerini bitirdi. Ayrıldıktan sonra genç kadının peşini bırakmayan Erdoğan K., sosyal medya üzerinden ölüm ve tecavüz tehdidinde bulunmaya başladı. Gülay M.’nin şikayeti ve sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar neticesinde Erdoğan K., ücretli öğretmenlik görevinden alındı. Buna rağmen tehditlerini sürdürdüğü öne sürülen Erdoğan K. hakkında Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı da yakalama kararı çıkarttı.

Bunun üzerine harekete geçen polis, şüpheliyi Adana’nın Kozan ilçesinde yakalayarak gözaltına aldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen şüphelinin sorgusunun devam ettiği bildirildi.

resimid_4646646

HATAY’DA YAŞAYAN GÜLAY MUBAREK, İKİ AY GÖRÜŞTÜKTEN SONRA İLİŞKİSİNİ SONLANDIRMAK İSTEDİĞİ E.K. TARAFINDAN İKİ YILDIR TACİZ EDİLDİĞİNİ, ÖLÜM VE TECAVÜZ TEHDİTLERİ ALDIĞINI İLERİ SÜRDÜ. FOTO: İHA

BAŞKA BİR HESAPLA TEHDİTLER DEVAM EDİYOR

Gülay Mübarek’i sosyal medya üzerinden tehdit eden şahsın gözaltına alınmasının ardından Mübarek’e tehdit mesajları ‘öldün sen’ isimli twitter hesabıyla devam etti.

os

Mübarek, Twitter hesabınndan “Kendi bitti akrabaları başladı. O akrabalar ben 2 yıldır o adamı durdurun sonu kötü olacak diye yardım isterken nerdeydi? Bu bir ihbardır?” diyerek yeni gelen tehdit mesajlarının ekran görüntülerini paylaştı.

İKİ YIL ÖNCE TANIŞTIĞI ŞAHSIN TACİZİNDEN KURTULAMADI

Hatay'da bir kadın, iki ay görüştükten sonra ilişkisini sonlandırmak istediği şahıs tarafından iki yıldır taciz edildiğini, ölüm ve tecavüz tehditleri aldığını ileri sürdü.

Antakya ilçesinde bir inşaat şirketinde halkla ilişkiler görevlisi olarak çalışan 29 yaşındaki Gülay Mubarek, iki yıl önce E.K. ile ortak arkadaşları sayesinde tanıştıklarını ve iki haftalık bir görüşmenin ardından yürütemeyeceklerini anlayınca ilişkilerini bitirme kararı aldıklarını söyledi.

Gülay Mübarek, ayrılma kararının ardından E.K’nin kendisini ve ailesini sürekli tehdit etmeye başladığını kaydetti. Kendisine ve ailesine tacizlerinin devam ettiğini anlatan Mubarek, “Vazgeçer diye sosyal medya hesaplarımı birkaç aylığına kapattım. Kendisinin tacizleri dediğim gibi ailem, çevrem, yeğenlerim dahil olmak üzere tacizleri sürdü iki yıl boyunca. Geçen sene 2016’da daha doğrusu aralık ayında ben onu savcılığa şikayet ettim siber suçlara. Altı ay sonra onun ifadesi alındı. Her şeyi inkar etti. Aramıza girmek isteyen ve bizi bitirmek isteyen üçüncü kişilerin bütün bu olayları yaptığını anlattı. O şekilde ifade vermiş. Onun ifadesinden sonra savcılıkta herhangi bir gelişme olmadı” dedi.

gm

“ARTIK YAPMA YETER DUR DEDİ BANA… DURMAYACAĞIM”

2018’in Şubat ayı olmasına rağmen hala şikayetinden bir netice alamadığını söyleyen Güley Mubarek, şöyle devam etti:

“O yüzden bu meselenin duyulması, savcılığın bir an önce hareket geçmesi için gazetecilerden yardım istedim. Birçok yerden çok destek aldım. Daha sonra onu tanıyanlar özellikle dün sosyal medyada ifşa oldu kendisi. Gazetede yayınlandığı gün yine tehditlerine devam etti. Daha sonra dün Twitter’da ifşa olduktan sonra bana özür mesajları attı. Kendisinin hayatı ile oynamışım. Adana’da ücretli öğretmenlik yapıyordu, öğretmenlik görevinden uzaklaştırıldı. Bu saatten sonra hiçbir şekilde öğretmenlik yapamayacağı için onu hayatıyla oynamamla tehdit ediyor beni. En son dün gece özür mesajı attı. Artık yapma, yeter dur dedi bana. Ama ben durmayacağım çünkü ben iki yıldır ben başta olmak üzere yeğenlerim, ailem, annem, babam, ablam, abim ve bütün yakın çevrem o kadar zulmüne maruz kaldık ki hepimiz kesinlikle şikayetimi geri almayacağım. Bu işin sonunda hiç ceza almasa da hiçbir şekilde içeri girmese de bu davadan vazgeçmeyeceğim. O yüzden kendisi de etrafından bana hiçbir şekilde kimse ulaşmasın. Çünkü öyle bir duyum aldım. Ailesi ve yakınları devreye girip vazgeçirmeye çalışacaklarmış beni. O yüzden kimse zahmet etmesin.”

AJANSLAR

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...