Soyağacı sorgulama e-Devlet’e rekor kırdırttı!

e-Devlet sistemi soyağacı sorgulama sayfası hizmete açıldığı ilk gün milyonlarca kişi turkiye.gov.tr adresine akın etti. İlk gün ilgi gören soy bilgisi sorgulama sistemi yoğunluğu kaldıramadı ve askıya alındı. Daha sonra soyağacı sorgulama hizmetine kota getirildi. Sistemin hizmete açılması ile birlikte turkiye.gov.tr’nin kullanıcı sayısında rekor artış oldu.

Soyağacı sorgulama e-Devlet’e rekor kırdırttı!

Dijital araştırma ve teknoloji şirketi Gemius, Interaktif Reklamcilik Dernegi(IAB) adına hazırladığı IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması Şubat ayı verilerini açıkladı. Buna göre, Alt-Üst Soy Bilgisi sorgulamasının turkiye.gov.tr'nin kullanıcı sayısına olumlu etkisi şaşırtıcı derecede yüksek oldu. Datanın turkiye.gov.tr'de erişilebilir hale geldiği 8 Şubat tarihinde kullanıcı sayısı üç gün içerisinde 1 milyonlardan 3 milyon farklı kişiye, 15 Şubat tarihinde ise 1.5 milyon kişiden 6.1 milyon farklı kişiye ulaştı.
soyagaci

Gemius Türkiye Ülke Müdürü İdil Kesten kullanıcısı sayısının 6.1 milyon seviyesine çıkmasının tarihi bir rekor olduğunu, turkiye.gov.tr'nin çok fazla ziyaret edilen bir site olmasına rağmen 6 milyon ziyaretçi sayısına ilk defa ulaştığını belirtti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...