Sözcü Plus Giriş

Sözleşmeli öğretmenlik taban puan ve kontenjan listesi!

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılacak olan 20 bin öğretmen için alanlar ile başvuruya esas taban puan ve kontenjan listesini açıkladı. İşte detaylar...

15:00 -
Sözleşmeli öğretmenlik taban puan ve kontenjan listesi!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan sözleşmeli öğretmenlik alımı başvuruları için tarih belli oldu. Sözleşmeli öğretmenlik ön başvuru tarihleri 19-23 Kasım tarihleri arasında alınacak.Sözlü sınav yerleri, 3 Aralık’ta adaylara duyurulacak. Sözlü sınavların tarihi ise 10-31 Aralık 2018 tarihleri arasında uygulanacak.

MEB SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK KONTENJAN LİSTESİ

meb-ogretmenlik-kontenjan
sozlesmeli-orgretmenlik-liste

MEB SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA VE BAŞVURU TAKVİMİ

basvuru-atama-takvimiİLGİLİ HABER2018 KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman? ÖSYM KPSS tercih kılavuzunu yayımladı mı?2018 KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman? ÖSYM KPSS tercih kılavuzunu yayımladı mı?


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak başvuru, elektronik ortamda (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://personel.meb.gov.tr adreslerinden) alınacak.

Bu başvuruda adaylar, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Mardin, Muğla, Kocaeli, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van’daki sınav merkezinin tamamını tercih edebilecek. Başvuru onayları ise il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacak.

Son güncelleme: 12:00 22.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more