Reklamsız Sözcü

SPK yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu kimdir? İşte Halk Bankası Eski Genel Müdürü hakkında merak edilenler…

Ali Fuat Taşkesenlioğlu kimdir? sorusu bugünün gündeminde. Sebebi ise Halk Bankası Eski Genel Müdürü Taşkesenlioğlu'nun SPK Başkanlığı'na getirilmesi. İşte Sermaye Piyaysası Kurulu yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile ilgili merak edilenler ve az bilinenler...

08:32 -
SPK yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu kimdir? İşte Halk Bankası Eski Genel Müdürü hakkında merak edilenler…

SPK yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu kimdir? Halk Bankası Eski Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun yaşamı merak ediliyor. İşte Sermaye Piyaysası Kurulu yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu hakkında bilmedikleriniz…

ALİ FUAT TAŞKESENLİOĞLU KİMDİR?

Ali Fuat Taşkesenlioğlu, 1964 yılında Erzurum’da doğdu. Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü mezunu olan Ali Fuat Taşkesenlioğlu, iş hayatına 1988 yılında Yenidoğan Yayın Dağıtım Şirketi’nde başladı.

1988-1996 yılları arasında Faisal Finans Kurumu A.Ş.’de Baş Uzman olarak görev yaptıktan sonra, 1996 yılı Ekim ayında göreve başladığı Asya Katılım Bankası A.Ş.’de sırasıyla, Proje Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Merter Şube ve Sultanhamam Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kredi Tahsis Birim Müdürlüğü ile Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

30.03.2012 – 06.02.2014 tarihleri arasında Vakıflar Bankası T.A.O Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 17 Aralık 2013 tarihindeki soruşturma kapsamında Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan‘ın tutuklanmasının ardından BDDK’nın 07.02.2014 tarihli onayı ile Halk Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Sayın Ali Fuat Taşkesenlioğlu, aynı gün Halk Bankası Genel Müdürü olarak atandı.

Taşkesenlioğlu 2017 yılının Haziran ayına kadar bu koltukta kalmıştı. Ali Fuat Taşkesenlioğlu Evli ve üç çocuk babasıdır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more