Sözcü Plus Giriş

Şule Çet cinayetinde kan donduran detaylar!

Bir plazanın 20. katından düşerek ölen ve cinayet olduğu ortaya çıkan Şule Çet davasının iddianamesi, karanlıkta kalan soru işaretlerini de aydınlattı. Şüpheli Çağatay Aksu’nun daha önce de, N.Y. adlı bir kızı da taciz ettiği belirlendi. Şule Çet’in olay gecesi arkadaşına attığı mesajlar, cinsel saldırı altında olduğunu da özetliyor. Çet’in arkadaşına gönderdiği mesajlar arasında ‘’Beni bırakmıyor, biliyordum böyle olacağını, bu adam bana abayı yakmış’’ gibi ifadeler yer alıyor.

Asuman ARANCA
16:15 -
Şule Çet cinayetinde kan donduran detaylar!

Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Şule Çet'in ölümüne ilişkin 2 şüpheli hakkında açılan davada, genç kızın önce tecavüze uğradığı ardından öldürülüp, binanın 20. katından aşağı atıldığı ve olaya intihar süsü verilmek istendiği açıklanırken, şüphelilerin olay sonrası, içki bardaklarını ve camdaki parmak izlerini temizledikleri anlaşıldı.

KENDİSİ ATLADI

2 şüpheli, Şule Çet'in psikolojik sorunları olduğunu, engel olmak istemelerine rağmen kendisini camdan aşağı atıp intihar ettiğini öne sürdüler. Tanıklar ise Şule'nin olay gecesi neşeli ve sakin olduğunu, intihara meyilli bir ruh hali içinde bulunmadığını açıkladılar.

Üniversiteli Şule Çet'in öldürülmesine ilişkin iddianamede ilginç detaylar yer aldı. Haklarında müebbet hapis ve ayrıca 39 yıl hapis cezası istenen şüphelilerden Çağatay Aksu'nun, Çet'in kendisini pencereden atmak isterken, kurtarmaya çalıştığını öne sürdü.

İddianamede alınan raporlara da yer verildi. Raporlardan biri ise, şüpheliler Aksu ve Berk Akand'ın olay gecesi saat 03.00'e kadar laptoptan müzik dinledikleri yönündeki savunmalarını çürüttü. Diz üstü bilgisayarın 00:49'a kadar açık olduğu, Çet'in ise 03.50'de düşerek öldüğü vurgulandı.

NE OLMUŞTU?

Şule Çet, Plazanın 20’inci katından düşerek ölmüştü. Çet’in ölmeden önceki son görüntüleri de ortaya çıkmıştı.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:22 04.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more