Suriyeliler otomobille dilenmeye başladı

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bir grup Suriyeli, otomobillerini park ettikten sonra dileniyor, işleri bitince de otomobillerine binerek ilçeden ayrılıyordu. Bu durum vatandaşın dikkatinden kaçmadı. Dilenen aile fertlerini toplayan polis dilencileri ilçeden gönderdi.

Suriyeliler otomobille dilenmeye başladı

Sarıkamış'ı mesken tutan 8 kişilik Suriyeli aile Kia marka otomobilleriyle hafta da bir kere ilçeye gelerek dileniyor. Çoğunluğu çocuktan oluşan dilenciler, topladıkları parayı otomobilde bekleyen ailenin reisine verip, tekrar tekrar Sarıkamış cadde ve sokaklarını gezerek dilencilik yapıyor.

 

Ramazan ayında duygu sömürüsü yaparak dilenen Suriyeli aile zaman zaman da ilçe halkının tepkisine maruz kalıyor. Ailenin otomobille geldiğini gören vatandaş, önce dilenen aileye tepki gösterdi. Ardından da polisi aradı.

resimid_5091252

Foto İHA

Olay yerine gelen polis dilencilik yapan ailenin reisini otomobilin içerisinde yakaladı. Diğer aile fertlerini caddeden toplayan polis aileyi Sarıkamış İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirdi. Burada haklarında işlem yapılan Suriyeli otomobilli dilenciler, ilçeden gönderildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...