Sözcü Plus Giriş

Taksiciler şikayet etti! Peki bu kötülükleri kim yaptı

Türkiye'da başta İstanbul, Ankara olmak üzere kentlerde müşterilerini yağmurlu havalarda almayan, fazla para almak için turistleri Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na gezdiren, engelli yolcusuna bile tecavüz eden, kalpazanlık yapan, turist döven, uyuşturucu kullanan taksicilerin bir çoğunun bu suçlardan yakalanarak yargılanıp ceza almasından sonra taksicilerin esnaf odası trajikomik bir şekilde gazetecileri savcılığa şikayet etti. Bu haberde iyi, dürüst, mesleğini onuru ile yapan ve alın teri ile ekmek parası kazanan bütün taksicileri tenzih ediyoruz.

Ümit TÜRK
13:31 -
Taksiciler şikayet etti! Peki bu kötülükleri kim yaptı

Taksiciler basında çıkan olumsuz haberleri basın açıklaması yaparak savcılığa şikayet etti. Son zamanlarda kısa mesafede yolcu almadığı, taksimetre ücreti üzerinde para talep ettiği, gideceği yolu uzattığı ve müşterisine cinsel tacizde bulunarak şiddet gösterdiği haberleriyle gündeme gelen taksiciler, yapılan bu haberleri ‘yanlı haber’ olarak gördü. Basın açıklaması yaparak, basında çıkan haberleri yapanları savcılığa şikayet eden Taksici Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yapılan bu haberlerle taksicilerin kötülenerek Uber’in haklı çıkarılmaya çalışıldığını iddia etti.

İLGİLİ HABERYeter! Nedir sizden çektiğimiz...Yeter! Nedir sizden çektiğimiz... İLGİLİ HABERİstanbul'da takside dehşet!İstanbul'da takside dehşet!

İstanbul Adliyesi önünde toplanan taksiciler basında çıkan olumsuz haberlerden rahatsızlık duyduklarını ifade ederek basın açıklaması yaptı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yazılı ve görsel medyada yer alan haberlerin tek taraflı ve yanlı haberler olduğunu ileri sürdü.

İLGİLİ HABERTaksicilerin UBER sürücülerine tacizi kameradaTaksicilerin UBER sürücülerine tacizi kamerada

“UBER, HAKLI ÇIKARILMAYA ÇALIŞILIYOR”

Kendilerine söz hakkı tanınmadığını iddia eden Aksu, meydana gelen olumsuz bir olayın tüm taksicilere mal edilmeye çalışıldığını savundu. Aksu, “Amacımız, ‘tüm taksiciler kötüdür’ diye bir intiba yaratmaya çalışarak Uber gibi yasa dışı ve haksız bir uygulamanın haklı çıkarılmasına dair bir kısım basın mensuplarının içinde bulunduğu durum karşısında sessiz kalmadığımızı göstermektir” ifadesinde bulundu.

“BAŞINDAN VURULAN TAKSİCİNİN HABERİ NEDEN YAPILMIYOR?”

 

İLGİLİ HABERİstanbul'da taksici dehşeti! Brezilyalı turistler kabusu yaşadıİstanbul'da taksici dehşeti! Brezilyalı turistler kabusu yaşadı

 

Taksicilerin Açıklamada, Bayrampaşa’da iki gün önce kafasına silahla ateş edilerek ağır yaralanan taksici Nihat Elçi’den örnek veren Aksu, “Peki, şimdi şu soruyu sormamız gerekiyor; hiçbir suçu yokken haksız yere bir gaspçının bir hırsızın yüzünden başından vurulan ve şimdi ölümle savaşan meslektaşımız hakkında neden tek bir haber yapılmıyor? Neden taksiciler kötü gösterilmek için adeta cımbızla haber ayıklanıp ana haberler bültenlerinde tartışma programlarında yayın yapılırken, aynı basın mensupları görevi esnasında ölüm tehlikesi altında bulunan meslektaşlarımızın sorunları ile ilgili tek bir haber yapmıyorlar” diye konuştu.

İLGİLİ HABERTaksici için 36 yıla kadar hapis isteniyorTaksici için 36 yıla kadar hapis isteniyor

Aksu, açıklamanın ardından taksiciler hakkında taraflı ve iftira nitelikli yayın yaptığını iddia ettikleri gazeteciler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Son güncelleme: 13:43 30.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more