Sözcü Plus Giriş

Taksim ve çevresi adım adım izleniyor

Taksim Meydanı ve çevresine emniyetin güneş enerjisi ile çalışan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameraları kuruldu. Yılbaşı tedbirleri için Gezi Parkına konuşlandırılan mobil KGYS aracından tüm İstanbul saniye saniye görüntülenmeye başladı. 

15:41 -
Taksim ve çevresi adım adım izleniyor

Yeni yıla Taksim’de girmek isteyen kişilerin güvenliğini sağlamak için Taksim Meydanı İstiklal Caddesi ve çevresinde önlemler alınmaya başlandı. Cumhuriyet Anıtı’nın etrafına polis bariyerleri yerleştirildi, MOBESE kameraları son kontrollerden geçirildi.

İLK KEZ GÜNEŞ ENERJİLİ SEYYAR KAMERALAR YERLEŞTİRİLDİ

Gezi Parkına konuşlandırılan mobil araç içindeki  Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ekipleri tüm İstanbul’u gözetim altına almaya başladı. Ayrıcı bu yıl ilk kez güneş enerjisi ile çalışan seyyar KGYS kameraları da Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesine yerleştirildi.

resim1_7053308

Taksim Meydanı İstiklal Caddesine çıkan sokak başlarına konuşlandırılan polis bariyerleri ilerleyen saatlerde kapatılacak. Alana girmek isteyen vatandaşlar üst aramasından geçirilecek. Şüpheli görülen kişilere (GBT) Genel Bilgi Tarama işlemi yapılacak.

Zeki GÜNAL, İbrahim MAŞE/İstanbul,(DHA)

Son güncelleme: android-time 15:43 31.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more