Sözcü Plus Giriş

Aylardır aranan sapık yakalandı

İstanbul Taksim'de 21 Ocak 2017 yılında baygın haldeki kadını omzuna alarak götürdüğü metruk binada daha önceden tutuklanan Dursun A. ile tecavüz eden Engin K. gözaltına alındı.

Tugay SADAY
14:02 -
Aylardır aranan sapık yakalandı

Herkesi dehşete düşüren olay 21 Ocak 2017 tarihinde Taksim’de bulunan Balo Sokak’ta sabah 07.30 sıralarında yaşanmıştı.
 
İddialara göre, eğlence mekanında çıkan 22 yaşındaki F.H.E. isimli kadın arkadaşı E.Y. ile Taksim, Balo Sokak’ta 21 Ocak günü sabah 07.30  sıralarında yürüyordu. Bir süre sonra baygınlık geçiren F.H.E.’ye yanındaki arkadaşı E.Y. yardım etmek istedi. Bu esnada olayı gören 24 yaşındaki Engin K. de yanlarına geldikten sonra E.Y.’ye tekme atarak kadını uzaklaştırdı. E.Y. aldığı darbeyle zor anlar yaşarken, Engin K. ise baygın olan F.H.E.’yi omzuna alarak Tarlabaşı’nda bulunan bir metruk binaya götürdü.
 
Metruk binada bulunan Dursun A. ve Engin K. uyuşturucu madde verdikleri F.H.E.’ye tecavüz etti. Tecavüz ettikten sonra Engin K. metruk binadan ayrılırken, F.H.E. de arayarak yardım istediği eşi tarafından kurtarıldı.
Kadının şikayeti üzerine yapılan çalışmalar sonucu yakalanan Dursun A. tutuklanmıştı.
 
Çalışmalarını sürdüren ekipler, F.H.E.’yi omzuna alarak götüren Engin K.’nın kimliğini belirledi. Uzun süren takiplerin ardından Engin K.’nın Tarlabaşı’nda saklandığını belirleyen ekipler harekete geçti. Cadde üzerinde polisi gören Engin K. kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamacanın ardından kaçarken ayağı kırılan şüpheli Gasp Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alındı.
 
Gözaltına alınan Engin K. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorguya alındı. Yapılan sorgulamalarda suçlamaları reddettiği öğrenilen adliyeye sevk edildi.

 

 

Son güncelleme: 15:08 30.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more