Sözcü Plus Giriş

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS sonuç tarihi belli oldu!

Memur olarak çalışmak isteyenlerin mutlaka katılması gereken KPSS gerçekleşti. Adaylar ortaöğretim (lise) KPSS ardından sınav sonuçlarını merak ediyor. Peki KPSS sonuçları ne zaman yayımlanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih...

Güncellenme: 11:01, 22/10/2018
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS sonuç tarihi belli oldu!

KPSS maratonunda bir viraj daha dönüldü. Lise KPSS’den sonra adaylar puanlarını öğrenmek için sonuçlara odaklandı. ÖSYM sınav takvimi ile KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da belli oldu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre ortaöğretim (lise) mezunlarının girdiği 2018 KPSS sınav sonuçları 8 Kasım 2018 tarihi itibariyle resmi siteden duyurulacak.

KPSS SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2018 Ortaöğretim KPSS sınavının 7 Ekim Pazar günü gerçekleştirilmesinin ardından, sonuçlar 8 Kasım 2018 günü açıklanacak. 2015 KPSS Ortaöğretim Sonuçları açıklandığı an ÖSYM’nin sonuç açıklama platformu olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden öğrenilebilir durumda olacak. Sınav sonucunu öğrenebilmek için T.C. Kimlik Numaranız ile size özel belirlenen ÖSYM Aday Şifrenizi sisteme girmeniz yeterli olacaktır.

BU HATALAR KPSS'NİZİ İPTAL ETTİREBİLİR

Sınav süresince adayların; konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri, salondaki görevlilere soru sormaları, kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaları, kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri, sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap kağıdında/sınav kitapçığında işaretleme yapmaya devam etmeleri, sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır. Bu yasaklara uymadığı saptanan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.
sinav-shutterstock

KPSS SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANACAK?

ÖSYM’nin açıkladığı programa göre 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak olan KPSS sonuçları memur adayları tarafından T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Yayınlanma Tarihi:09:55,