Reklamsız Sözcü

Tartışılan görüntülerde dikkat çeken detay

AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, rakibi Muharrem İnce'yi hedef alan sözlerini alkışlamayan tek isim AKP'li Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat çıktı.

android-time 13:20
AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, rakibi Muharrem İnce'yi hedef alan sözlerini alkışlamayan tek isim AKP'li Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat çıktı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mayıs'ta Malatya’da Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından organize edilen İftar yemeğine katıldı.
Yemekte yaptığı konuşmada CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi hedef alan Erdoğan, “Çırağa dükkan teslim edilmez. Siyasetin çıraklarına da Türkiye emanet edilmez. Siyasette hiçbir başarısı, hiçbir tecrübesi olmayanlara ülkenin yönetimini asla veremeyiz. Kardeşlerim; girdiği her yarışı kaybedenlerin ne kendilerine, ne de milletimize verebilecekleri bir şey yoktur” ifadelerine yer verdi.

malatya-orta

Korgeneral Temel’in sağında oturan AKP’li Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat masadaki ‘alkışlamayan’ tek isimdi.

Erdoğan’ı bu sözleri salonun ön sıralarında bulunan TESK ve TOBB gibi patron örgütü başkanlarından büyük alkış aldı Hararetle alkışlayanlar arasında arasında 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’in de bulunması dikkat çekti.

Görüntülere ilişkin konuşan Muharrem İnce ise Erdoğan’ın sözlerini gülümseyerek alkışlayan 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’i başkan seçildiği takdirde 30 Ağustos’ta emekli edeceğini söyledi.

İnce, “Türk ordusunun generali misin, Ak Parti’nin il başkanı mısın? Herkes haddini bilecek, herkes kurallara uyacak. Herkes anayasaya, yasaya uyacak. Bir general öyle bir şey yapamaz. Onun apoletlerini sökeceğim” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI İSE ALKIŞLAMADI

Türkiye’nin gündemine oturan görüntülerde, Korgeneral Temel’in sağında oturan AKP’li Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise masadaki ‘alkışlamayan’ tek isim olarak dikkat çekti.

O esnada cep telefonuyla ilgilenen Polat’ın, Erdoğan’ın sözlerini ‘duymadığı’ sanılıyor.

İLGİLİ HABERTürkiye Paşa'nın alkışını konuşuyorTürkiye Paşa'nın alkışını konuşuyor

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:2002.06.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more