Sözcü Plus Giriş

TBMM’de o sözler tartışmaya neden oldu!

TBMM'de AKP Bursa Milletvekili Osman Mesten'in, Adana'nın Aladağ ilçesindeki 11'i çocuk, biri eğitmen 12 kişinin hayatını kaybettiği, 22 öğrencinin de yaralandığı yurt yangını ile ilgili olarak söylediği, "19 milyona yaklaşan ortaöğrenim öğrencisine sahibiz. Bu kadar öğrencinin olduğu bir yerde zaman zaman beklemediğimiz hadiseler, müessif hadiseler olabilir" sözleri tartışmaya neden oldu. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, bu sözlere "Allah kahretsin sizi. Böyle bir şey olur mu” diyerek tepki gösterdi.

21:52 -
TBMM’de o sözler tartışmaya neden oldu!

Meclis Genel Kurulu’nda, Adana’nın Aladağ ilçesindeki 11’i çocuk, biri eğitmen 12 kişinin hayatını kaybettiği, 22 öğrencinin de yaralandığı yurt yangını yıl dönümünde CHP, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait okullarda öğrenim gören öğrencilerin barındıkları yurt ve pansiyonların denetiminin sıkılaştırılmasına yönelik grup önerisi verdi. AKP Bursa Milletvekili Osman Mesten konuşmasında, “Bugün, okul öncesinden lise son sınıfa kadar ülkemizde yaklaşık 18 milyon öğrencimiz var, yaklaşık 900 bin Suriyeli öğrenciyi de katarsak neredeyse 19 milyona yaklaşan ortaöğrenim öğrencisine sahibiz. Bu kadar öğrencinin olduğu bir yerde zaman zaman beklemediğimiz hadiseler, müessif hadiseler olabilir” dedi.

İLGİLİ HABERSon dakika haberi... O teklif yasalaştı! Artık ücretli olacakSon dakika haberi... O teklif yasalaştı! Artık ücretli olacak

ÖZKOÇ’TAN SERT TEPKİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, bu sözlere sert tepki gösterdi. Özkoç, “Bu anlayışı, ‘Bu kadar çok öğrencinin olduğu yerde böyle ölümler olur’ anlayışını şiddetle reddediyorum. Bu anlayışı kabul etmek mümkün değil. Çocuklar öldü orada. Yazıklar olsun. Allah kahretsin. Allah kahretsin sizi” diye konuştu.

İLGİLİ HABERHepimizi ilgilendiren üç düzenleme Meclis'teHepimizi ilgilendiren üç düzenleme Meclis'te

Meclis Başkanvekili Mustafa Şentop ise konuşması sırasında Engin Özkoç'u “Beddua etmeyin lütfen” diyerek uyardı. DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more