Sözcü Plus Giriş

Tekmeyle 2 aylık bebeği öldürenin müebbet hapsi istendi

Adana'da elektrikli bisiklet üzerinde bulunan Zeyneb Mahruk’a tekme atarak Mahruk’un kucağındaki 2 aylık bebeği Esme’nin ölümüne neden olan Abdulkerim Başak hakkında ‘bebeği öldürmekten’ müebbet, anneyi yaralamaktan da 1 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

13:37 -
Tekmeyle 2 aylık bebeği öldürenin müebbet hapsi istendi

ADANA(SÖZCÜ)

Yüreğir ilçesine bağlı Yeşilbağlar Mahallesi ile İbrahim Tatlıses Bulvarı’nın kesiştiği noktada 2 Mart 2018'de Suriyeli Muhammed El Mansur'un kullandığı elektrikli bisiklette kucağında 2 aylık bebeği Esme bulunan Zeyneb Mahruk'a tekme atarak düşme anında başı asfalta çarpan Esma bebeğin ölmesine, annesi Zeyneb'in de yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan Abdulkerim Başak hakkındaki soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı, Başak ile ilgili olarak ‘Kasten öldürme, basit yaralama' suçlarından iddianame hazırladı. Adana 7.Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianame yapılan değerlendirme sonucunda kabul edildi.
İddianamede, Suriyeli Muhammed El Mansur'un eşi Zeyneb ve annesinin kucağındaki bebekleri Esme ile elektrikli bisiklet ile gittikleri misafirlikten evlerine dönerlerken Abdulkerim Başak'ın saldırısına uğradıkları belirtildi. Başak'ın elektrikli bisiklet üzerinde bulunan Zeyneb Mahruk'a tekme atarak Mahruk ile kucağındaki bebeği Esme'nin yere düştüğü ifade edilen iddianamede, yaralanan bebeğin sevkedildiği hastanede vefat ettiği kaydedildi.

İddianamede, ölen bebek Esme'nin cesedi üzerinde yapılan ölü muayene raporuna da yer verildi. Raporda, bebek Esme'nin künt kafa travmasına bağlı beyin kanaması sonucu öldüğüne dikkat çekildi. Anne Zeyneb'in de basit tıbbi müdahale ile giderilebilir şekilde yaralandığı belirtildi.
İddianamenin değerlendirme bölümünde ise, sanık Başak'ın bebeği öldürmeye yönelik hareket etmediğini belirttiği, ancak tanık beyanları ile sanığın kasten kucağında bebeği olan Zeyneb'e kasten tekme attığı ve ölüm, yaralanmanın meydana gelmesine neden olduğuna dikkat çekildi.

bebek-1

Foto Sözcü

Sanık Başak, gözaltına alındığında poliste verdiği ifadesinde ise, olay günü alkol aldığını belirterek, “Yoldan geçen bisiklete tekme attım. Bebeğin ağlama sesini duyunca kaçtım, kafam çok güzeldi o yüzden tekme attım” diyerek suçunu itiraf etmişti.

Sanık Başak, önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlayacak.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 13:38 01.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more