‘Tenimdeki İmza’ hakkında ‘muzır’ kararı verildi

Üniversite öğrencisi İrem Demirbaş’ın yazdığı ve aşk ilişkilerine değindiği kitabı ‘Tenimdeki İmza’ hakkında ‘muzır’ kararı verildi. Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu tarafından alınan kararda, kitaptaki yazıların 18 yaşından küçüklerin maneviyatı üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğu belirtildi.

‘Tenimdeki İmza’ hakkında ‘muzır’ kararı verildi

Ocak 2017'de basımı yapılan ve genellikle gençler tarafından ilgi gören 416 sayfalık aşk romanında, aşka tövbe eden iki gencin ilişkisi anlatılıyor. Kitabın yazarı Demirbaş, sosyal medyada ‘Yazarda yazar’ adıyla tanınıyor. Epsilon yayınlarından çıkan kitap artık açık sergilerde veya seyyar dağıtıcılarda satılamayacak; promosyonu yapılamayacak.

Kitabın yazarı İrem Demirbaş...

Kitabın yazarı İrem Demirbaş…

OKULLARA GİREMEYECEK

Kitabının ön yüzüne ‘Küçüklere zararlıdır' damgası basılacak. Kitap gazete, dergi, radyo ve televizyonlarda tanıtılamayacak, promosyonu yapılamayacak. Dükkanlarda, camekanlarda ve benzeri yerlerde teşhir edilemeyecek. Para mukabili veya parasız küçüklere gösterilmeyecek ve hiçbir suretle okul ve benzeri yerlere sokulamayacak. Kitabın tanıtımında ”Küstah, gizemli ve yakışıklı bir çocuk… Aşkı bir lanet gibi gören. Akıllı, inatçı ve güzel bir kız… Aşktan ağzı yanan. Peki, farklı yollardan gelen bu iki kişinin yolları kesişirse neler olur? Aşka edilen tövbeler bozulur mu?” deniliyor.

Kitabın yazarı İrem Demirbaş okurları için kitap imzalarken

Kitabın yazarı İrem Demirbaş okurları için kitap imzalarken

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...