Sözcü Plus Giriş

TIR’ın akaryakıt deposuna saklandılar ama…

Kilis'te, Öncüpınar Gümrük Kapısı'nda yapılan denetimlerde, Suriye'den Türkiye'ye gelen bir TIR'ın boş yedek akaryakıt deposuna gizlenerek ülkeye giriş yapmak isteyen Suriye uyruklu Abdulrhman Mnghanı ve Muhammed Süleyman yakalandı. Kaçaklarla TIR sürücüsü gözaltına alındı.

null
Güncellenme: 21:54, 01/02/2018

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Öncüpınar Gümrük Kapısı’ndan geçen Aboud Mohammed kontrolündeki Suriye plakalı TIR’ı durdurdu. Mohammed’in hareketlerinden şüphelenen ekipler, TIR’ı, x-ray cihazından geçirdi. Tarama sırasında, TIR’ın yedek boş akaryakıt deposuna gizlenmiş 2 kişi tespit edildi. Kaçaklar sökülen yakıt deposundan çıkarıldı.

İlginizi ÇekebilirGöçmen kaçakçılığı ajandadan tespit edildiGöçmen kaçakçılığı ajandadan tespit edildi

Yurda kaçak yollarla girmeye çalışan Suriye uyruklu Abdulrhman Mnghanı ve Muhammed Süleyman ile TIR sürücüsü Aboud Mohammed, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Şüpheliler, ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Suriye uyruklu 2 kaçak, sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.  DHA

İlginizi ÇekebilirKaçak 99 lüks otomobile el koyma kararıKaçak 99 lüks otomobile el koyma kararı
Yayınlanma Tarihi:21:13,