Torba yasaya bedelli askerlik dışında üç kritik madde daha eklendi

Bir süredir gündemde yer alan ve yaklaşık 5 milyon kişinin yapması beklenen bedelli askerlik düzenlemesinde sona gelindi. Bedelli askerlikte yaş sınırı 25 olurken; 15 bin TL bedel karşılığında 28 gün askerlik yapılacağı netlik kazandı. Öte yandan TBMM’ye sunulacak torba yasaya bedelli askerlik ile ilgili düzenleme dışında hükümetin 'Çılgın Proje' olarak tanımladığı çevrecilerin ise karşı çıktığı Kanal İstanbul, Spor Toto ve sağlık personelleriyle ilgili üç madde daha eklendiği ortaya çıktı.

Torba yasaya bedelli askerlik dışında üç kritik madde daha eklendi

Torba yasa ile Meclis'e gelecek olan bedelli askerlik düzenlemesinde ücret ve yaş koşulları netleşti ancak Meclis'e sunulacak torba yasada başka kritik maddelerin de bulunduğu ortaya çıktı.

Bedelli askerlikte son dakika gelişmesi: 25 değil 28 gün zorunlu askerlik şartı! İlginizi Çekebilir Bedelli askerlikte son dakika gelişmesi: 25 değil 28 gün zorunlu askerlik şartı!

BEDELLİNİN ALTINDAN ‘ÇILGIN PROJE’ ÇIKTI

Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’nın haberine göre; torba yasa teklifine üç madde daha eklendi.

Maddeler arasında hükümetin ‘Çılgın Proje’ olarak tanımladığı, çevrecilerin ise karşı çıktığı Kanal İstanbul projesi de bulunuyor. Torba yasadaki Kanal İstanbul maddesine göre, projenin yap-işlet-devlet yöntemiyle ihaleye çıkarılmasına olanak tanınacak.

Kanal İstanbul'a Güney Koreli inşaat şirketi talip İlginizi Çekebilir Kanal İstanbul'a Güney Koreli inşaat şirketi talip

ŞANS OYUNLARI VE YIPRANMA PAYI MADDELERİ

Yeni torba yasayla birlikte, şans oyunları arasında bulunan Spor Toto'nun dağıtacağı ikramiye de ciddi oranda yükseltilecek.

Bir diğer madde ise teklifte sağlık personeline yıpranma hakkı verildi. Sağlık personeli bundan böyle ağır işte çalışan personel gibi 60 günlük yıpranma hakkı elde edecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...