Sözcü Plus Giriş

Trafikte terör estirenleri polis affetmedi! Ehliyetleri ve araçları men edildi

Düzce'nin Yığılca İlçesi’nde ilçe hastanesi önünde akşam saatlerinde trafiği kapatarak drift yapan sürücüleri polis affetmedi. Kamera kayıtlarını inceleyerek sürücüleri ve araçları tespit eden polis ekipleri sürücülerin ehliyetlerine el koyarken, araçları da trafikten men etti.

18:39 -

Olay, 24 Kasım akşam saatlerinde Düzce'nin Yığılca İlçesi'nde meydana geldi. Alınan bilgilere göre Atatürk Caddesi Yığılca Devlet Hastanesi önünde drift atarak yolu kapatan ve trafik güvenliğini tehlikeye düşüren araçlar, nedeniyle trafik durdu.

drift-iha21_6757319

Bu sırada yolu kullanamayan sürücüler, polise drift atan sürücüler olduğunu ihbarında bulundu.

HEM EHLİYETLERİ ALINDI HEM DE ARAÇLARI MEN EDİLDİ

İhbarı değerlendiren polis ekipleri KGYS kameralarını inceleyerek başlattıkları araştırmalar sonucunda Ş.T.'nin kullandığı 14 GG 259 plakalı otomobil ile H.G.'nin kullandığı 14 EY 172 plakalı otomobilleri tespit etti.

drift-iha1_6757320

Tespit edilen sürücüler Ş.T. ve H.G.'ye Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince 5 bin 010 TL para cezası yazılarak, iki sürücünün de sürücü belgesi 60 gün süre ile iptal edildi. Ayrıca polis ekipleri araçları da 60 gün süre ile trafikten men ederek araçları yediemin otoparkına çekti. İHA

Son güncelleme: 18:54 25.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more