Zeytin Dalı Harekat’ında 40. gün: 2184 terörist öldürüldü! İşte Afrin’de son durum…

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamada Zeytin Dalı harekatının 40. gününde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2184'e çıktı. Afrin'de son duruma göre 101 teröristin son 24 saatte etkisiz hale getirildiği açıklandı. Afrin'de son olarak 9 köy teröristlerden temizlendi.

Zeytin Dalı Harekat’ında 40. gün: 2184 terörist öldürüldü! İşte Afrin’de son durum…

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Türkiye’nin sınır hattı ile bölgedeki güvenlik ve istikrarın sağlanması, bölge halkının teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarılması amacıyla Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG’li ve IŞİD’li teröristlere yönelik 20 Ocak’ta başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nda 40’ıncı güne girildi.

Şu ana kadar 120 civarında köy ve stratejik noktanın teröristlerden temizlenmesinin ardından Hatay ile Kilis sınırında oluşturulan hilal ile terör unsurlarının Türkiye’ye yönelik roket ve havanlı saldırıları sonlandırıldı. İç kesimlere ve teröristlerin denetimindeki beldelere ilerleyen güvenlik güçleri, bu bölgelerin de terör unsurlarından kısa sürede arındırılmasını hedefliyor.

Teröristlere ait hedeflerin kara ve hava operasyonlarıyla imha edilmesine devam edilen harekatın son durumuna ilişkin Genelkurmay Başkanlığı tarafından bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmede 101’i son 24 saatte olmak üzere harekâtın başlangıcından bu yana 2 bin 184 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...