Sözcü Plus Giriş

TSK: 2940 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Afrin kentindeki terör örgütlerine yönelik sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekâtı'nın 47'nci gününde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 940 oldu.

09:51 -
TSK: 2940 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından geçen 20 Ocak günü Türkiye’nin sınır hattı ile bölgedeki güvenlik ve istikrarın sağlanması, bölge halkının teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarılması amacıyla Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG’li ve DEAŞ’lı teröristlere yönelik başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nda 47’nci güne girildi.

Genelkurmay Başkanlığı, harekâtın planlandığı şekilde teröristlere ait hedeflerin kara ve hava operasyonlarıyla imha edilmesiyle sürdürülen harekâtın başından bu yana, 68’i son 24 saatte olmak üzere toplam 2 bin 940 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Harekatın planlandığı şekilde devam ettiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ kapsamında, kara ve hava operasyonları sonucunda 68 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2940 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.”

KİLİS/DHA

Son güncelleme: 11:26 07.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more