Sözcü Plus Giriş

TSK, Afrin ilçe merkezinin havadan çekilen fotoğraflarını servis etti

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), bazı yabancı medya organlarında Türkiye'ye yönelik yapılan Afrin'de sivillerin öldüğü iddialarına fotoğraflarla cevap verdi. TSK'nın Twitter'dan fotoğraflarla yaptığı paylaşımda "Sivil/masum kişiler, çevre, tarihi eserler ve dini/kültürel yapılar Türk Silahlı Kuvvetleri için dokunulmazdır!" ifadelerine yer verildi.

20:42 -
TSK, Afrin ilçe merkezinin havadan çekilen fotoğraflarını servis etti

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Afrin’in teröristlerden temizlenmesi için düzenlenen operasyonla ilgili bazı yayın organlarında sivillerin öldüğüne ilişkin iddialara fotoğraflarla sosyal medyadan cevap verdi.

tsk2

“TARİHİ ESERLER VE DİNİ YAPILAR, TSK İÇİN DOKUNULMAZDIR”

TSK’nın Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda diğer silahlı güçlerin operasyon yaptığı ve enkaz haline dönüşen Halep, Musul, Rakka ve Doğu Guta’nın fotoğrafları, TSK ile ÖSO’nın kuşattığı Afrin'in fotoğrafları ile mukayese edildi.

resimid_4740374

Fotoğraflarda Afrin'in doğal yapısında herhangi bir yıkım görülmezken, diğer bölgelerin ise enkaz halinde oldukları açık bir şekilde gözler önüne serildi.

tsk
Genelkurmay Başkanlığı, “Sivil/masum kişiler, çevre, tarihi eserler ve dini/kültürel yapılar Türk Silahlı Kuvvetleri için dokunulmazdır!” ifadelerine yer verdi.

 

İLGİLİ HABERTürk askerlerinin girdiği Afrin'e siviller dönmeye başladıTürk askerlerinin girdiği Afrin'e siviller dönmeye başladı İLGİLİ HABERABD'den son dakika tepki çeken Afrin açıklaması!ABD'den son dakika tepki çeken Afrin açıklaması!

 

Son güncelleme: 21:19 19.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more