Sözcü Plus Giriş

TSK açıkladı: 1 şehit, 3 asker yaralı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Derecik beldesinde yakınında bulunan Irak'ın kuzeyindeki Kani Rash bölgesine PKK'lı teröristler tarafından yapılan havanlı saldırıda, 1 uzman çavuş şehit olurken, 3 asker de yaralandı.

Güncellenme: 20:26, 11/04/2018
TSK açıkladı: 1 şehit, 3 asker yaralı

Olay, sabah saatlerinde Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Derecik beldesinin karşısında bulunan Kani Rash bölgesinde meydana geldi. Bölgede konuşlu askerlere yapılan havanlı saldırıda Uzman Çavuş Semih Şahin’in (24) şehit olurken, 3 asker de yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Hakkari’ye getirilirken, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

TSK’DAN AÇIKLAMA

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada da “11 Şubat 2018 tarihinde Irak kuzeyi Kani Rash bölgesinde bulunan unsurlarımıza, bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen havan saldırısı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır” denildi.

Foto: DHA

Foto: DHA

ACI HABER AİLEYE ULAŞTI

PKK’lı teröristler tarafından yapılan havanlı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Semih Şahin’in acı haberi memleketi Kırşehir’e ulaştı. Şehit Şahin’in şehadet haberi, yetkililer tarafından Akpınar ilçesi Büyükabdiuşağı köyündeki ailesine verildi. Bekar ve 3 kardeşten en küçüğü olan şehit uzman çavuşun cenazesi, köyünde yarın öğlen cenaze namazının ardından toprağa verilecek. DHA

Yayınlanma Tarihi:16:49,