Sözcü Plus Giriş

Zeytin Dalı Harekatı’nda 57. gün

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Suriye'nin Afrin kentinde terör örgütlerine yönelik sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı'nın 57'nci gününde, etkisiz hale getirilen terörist sayısı, 3 bin 567 oldu. Bölgeden gelen son haberde ise Afrin'in kuzeyindeki, doğu ve batı cephesinin birleştiği duyuruldu.

09:51 -
Zeytin Dalı Harekatı’nda 57. gün

TSK tarafından 20 Ocak’ta, Türkiye’nin sınır hattı ile bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması, bölge halkının, teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarılması amacıyla Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG’li teröristlere yönelik başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda 57’nci güne girildi.

Genelkurmay Başkanlığı, karadan ve havadan operasyonların sürdüğü harekatla ilgili açıklama yaptı. Harekâtın başından beri, 37’si son 24 saatte olmak üzere, toplam 3 bin 567 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

AFRİN-MABATLI ARASI KESİLDİ

Bölgeden gelen son habere göre ise Afrin ile Mabatlı arasında kara bağlantısı kesildi. 7 köy daha teröristlerden temizlendi.

TSK: İDLİB’DE 4’ÜNCÜ GÖZLEM NOKTASI FAALİYETLERİ BAŞLADI

Genelkurmay Başkanlığı, Astana görüşmeleri kapsamında, Suriye’nin İdlib bölgesindeki 4’üncü gözlem noktasının faaliyetlerine başladığını açıkladı. Genelkurmay’dan yapılan açıklamada, “İdlib bölgesinde 4 No’lu Gözlem Noktası tesis faaliyetleri başlatılmıştır” denildi.

İLGİLİ HABER'Afrin'e girdik giriyoruz''Afrin'e girdik giriyoruz'

İKİ CEPHE BİRLEŞTİ

Bölgeden saat 15:45 itirabiyle gelen son haberde ise Afrin’in kuzeyindeki, doğu ve batı cephesinin birleştiği duyuruldu.

 

 

5 KÖY DAHA KONTROL ALTINDA

TSK birlikleri ve ÖSO unsurları, ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın 57’nci gününde, Afrin’in Mirkan, Sino, Tatara, Çatalkapı ve Şeyh Obası köylerini de teröristlerden temizledi. Bu köylerle birlikte gün içerisinde terör örgütlerinden arındırılan köy sayısı 8 oldu.

Son güncelleme: 18:44 17.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more