TSK’dan hainlere ağır darbe

Doğu ve Güneydoğu'da PKK'lı teröristlere yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

TSK’dan hainlere ağır darbe

Yurt içinde terörle mücadele kapsamında dün gerçekleştirilen operasyonlar hakkında bir bilgilendirme açıklaması yapan Genelkurmay Başkanlığı şu ifadeleri paylaştı;

15 Şubat 2018 tarihinde;

1. Van/Saray'da güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki Kalaşnikof piyade tüfeği, üç şarjörü, 104 fişeği, 24 tabanca fişeği, dört el yapımı patlayıcı, dört elektronik fünye ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2. Hakkâri/Konak köyü kırsal kesiminde güvenlik güçleri tarafından yapılan aramada bir Kalaşnikof piyade tüfeği, iki şarjörü ve 300 fişeği ele geçirilmiştir.

3. Tunceli/Nazimiye'de güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi aramasında tespit edilen dört sığınak içerisinde iki el yapımı patlayıcı, 470 kg amonyum nitrat, beş tüp, beş akü 180 kg gıda ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

4. Şanlıurfa/Suruç'ta, yasadışı yollardan sınırı geçmek isteyen bölücü terör örgütü mensubu bir terörist silahsız olarak güvenlik güçleri tarafından yakalanmıştır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...