TSK’dan Youtube sansürü sonrası yeni açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, Youtube'nin sansürüyle gündeme gelen "Afrin'deki konvoy bombalanması" videosu ile ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada"Terör örgütüne ait mühimmat taşıyan konvoyun vurulmasına ait görüntüleri kamuoyu ile paylaşmıştık. Görüntülerde yanan aracın, arka arkaya infilak etmesinin mühimmat yüklü olduğunun kanıtı olduğunu özellikle dikkatinize sunuyoruz." denildi.

TSK’dan Youtube sansürü sonrası yeni açıklama

Afrin’de bölgeye terörist ve silah taşıyan PKK/PYD’ye ait 30-40 araçlık konvoy, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) bağlı kara ateş destek vasıtaları ile başarılı bir şekilde vuruldu. Genelkurmay Başkanlığı, teröristlere ait konvoyun imha edilmesi ile ilgili haberleri ve görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

 

“ÖZELLİKLE DİKKATİNİZE SUNUYORUZ”

Söz konusu görüntüler video paylaşım sitesi Youtube tarafından sansüre uğradı. sozcu.com.tr’nin gündeme getirdiği ‘sansür’ kararından 3 saatin ardından dönüldü. Bir anda Türkiye’nin gündemine oturan görüntülere ilişkin TSK’dan yeni bir açıklama daha yapıldı.

Açıklamada “Terör örgütüne ait mühimmat taşıyan konvoyun vurulmasına ait görüntüleri kamuoyu ile paylaşmıştık. Görüntülerde yanan aracın, arka arkaya infilak etmesinin mühimmat yüklü olduğunun kanıtı olduğunu özellikle dikkatinize sunuyoruz.” denildi.

TSK'nın paylaştığı videoya görülmemiş sansür! Youtube'dan açıklama... İlginizi Çekebilir TSK'nın paylaştığı videoya görülmemiş sansür! Youtube'dan açıklama...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...