Sözcü Plus Giriş

Turgut Özal’ın koruma müdüründen yeniden adaylık sinyali

Partisi MHP ile yeniden adaylık konusunda yolları ayrılan eski Cumhurbaşkanlarından Turgut Özal’ın yıllarca koruma müdürlüğünü yapan ANAP eski Adana Milletvekili ve Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, yeniden adaylık sinyali verdi.

Mehmet SERBES
Güncellenme: 19:03, 26/10/2018
Turgut Özal’ın koruma müdüründen yeniden adaylık sinyali

Partisi MHP'nin başka birisini aday göstermesi üzerine yeniden seçime katılıp katılmayacağı belirsizleşen Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, 31 Mart'ta kadar görevinin başında olduğunu 31 Mart'tan sonrası için şimdiden bir şey söylenemeyeceğini belirterek, “Desteklerseniz varım” dedi. Bu sözler, Kozan'da Musa Öztürk'ün İYİ Parti veya başka bir partiden aday olabileceği şeklinde değerlendirildi.

Başkan Musa Öztürk, muhtarların “Sayın Başkanım yeniden aday olacak mısınız?”, “Biz sizin yeniden Başkan olmanızı istiyoruz.” şeklindeki ısrarlı soruları üzerine “Bundan sonrası için zaman ne gösterir ise bekleyip görüp onu yaşayacağız. Şunu da bilin buradayım hiç bir yere gitmeye de niyetim yok. Ben öyle kaputu siyahlara, omuzdan yürüyenlere de Kozan’ı bırakmam. Sayenizde 5 yılı tamamlamak üzereyiz. Adımız bir tane yolsuzlukla anıldı mı? Anılmaz. Ben 150 bin kişinin hakkını kimseye yedirtmem. Şunu da bilin ben ahretimi karartmaya gelmedim. Desteklerseniz varım, desteklerseniz buradayım siz yeter ki yanımda olun” dedi.

Yayınlanma Tarihi:19:02,