Reklamsız Sözcü

Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı General H.R. McMaster'ın telefon görüşmesinde, bölgede başta PKK, IŞİD ve El Kaide olmak üzere terörün her türlüsüne karşı yürütülen mücadelenin önemi vurgulandı.

08:08 -
Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, McMaster ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, iki ülke arasında uzun süredir devam eden stratejik ortaklığın ve bölgede başta PKK, DEAŞ ile El Kaide olmak üzere terörün her türlüsüne karşı yürütülen mücadelenin önemine vurgu yapıldı.

İşte Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan o açıklama:

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bugün ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı General H.R. McMaster ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir.

Görüşmede iki ülke arasında uzun süredir devam eden stratejik ortaklığın ve bölgede başta PKK, Deaş ve El-Kaide olmak üzere terörün her türlüsüne karşı yürütülen mücadelenin önemine vurgu yapılmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’ın terör örgütü YPG/PYD'ye ABD tarafından verilen desteğin sona erdirilmesi gerektiğinin altını çizdiği görüşmede, güvenilir bir siyasi geçiş yoluyla Suriye’nin komşularına tehdit teşkil etmeyecek şekilde istikrara kavuşmasının bölgenin huzur ve güvenliğine katkıda bulunacağı konusunda mutabık kalınmıştır.

Görüşmede Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ve McMaster Irak’ın toprak bütünlüğünün, refahının ve istikrarının da bölge için önemini teyit etmişlerdir.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ayrıca FETÖ’nün ABD’deki faaliyetleri ve terör örgütüne karşı yürütülen mücadeleyle ilgili Türkiye’nin kaygılarını ve beklentilerini dile getirmiştir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more