Sözcü Plus Giriş

Türkiye İmam Hatipliler Birliği: İslamı temsil eden biri saygı duyan insanlarla olmalı

Türkiye İmam Hatipliler Birliği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın fesli Kadir Mısıroğlu'nu ziyaretiyle ilgili olarak, "İslam dinini temsil eden birisi, hoşgörülü olmalı ve bulunduğu toplumun değerlerine saygı duymalı, saygı duyan insanlarla bir olmalı" dedi. Diyanet İşleri Başkanlığı koltuğunda oturan Erbaş'ın, neredeyse oğlu yaşındaki Akkaya'nın bu duyarlı sözlerinden sonra ne düşüneceği, istifa edip etmeyeceği merak konusu oldu. Yaptığımız ankette katılanların yüzde 98'i ise 'Evet' istifa etmeli tercihinde bulundu. Anketin kesin sonuçları yarın sozcu.com.tr'de olacak...

11:27 -
Türkiye İmam Hatipliler Birliği: İslamı temsil eden biri saygı duyan insanlarla olmalı

Türkiye İmam Hatipliler Birliği Genel Başkanı Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın fesli Kadir Mısıroğlu’na yaptığı ziyaret ile ilgili olarak yazılı açıklama yaptı.

Diyanetin ve din görevlilerin siyasetin üstünde olduklarına inandıklarını söyleyen Akkaya, İslam dininin hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliği emrettiğini belirtti. Akkaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Toplumun kin ve nefretini kazanacak işlerden uzak durmayı, kendisini de uzak tutmayı vazife bilir. İslam dinini temsil eden birisi, hoşgörülü olmalı ve bulunduğu toplumun değerlerine saygı duymalı, saygı duyan insanlarla bir olmalı ve her zaman da saygı duymayı tavsiye etmeli. İslamı temsil eden birisi toplumumuzu birleştirmeli, ayrıştırmamalı ve insanların nefretini kazanacak işlerden uzak durmalı. Biz bir çocuğun kuşu öldü diye o çocuğa taziyeye giden bir peygamberin ümmetiyken, bizim hoşgörü kazandıracak iş ve işlemlerde bulunmaktan başka bir işimiz olmamalı.”

İLGİLİ HABERDiyanet İşleri Başkanı'ndan 'Fes'liye ziyaretDiyanet İşleri Başkanı'ndan 'Fes'liye ziyaret İLGİLİ HABERİYİ Parti'den Diyanet İşleri Başkanı'na: İstifa etİYİ Parti'den Diyanet İşleri Başkanı'na: İstifa et İLGİLİ HABERDiyanet'ten Mısıroğlu'na ziyaretine komik açıklamaDiyanet'ten Mısıroğlu'na ziyaretine komik açıklama

DHA

Son güncelleme: 13:58 12.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more