Sözcü Plus Giriş

Turuncu listedeki ‘haçlı terörist’ öldürüldü

Tunceli'de PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada öldürülen 7 teröristten birinin arananlar turuncu listede yer alan sözde Nazımiye gücü sorumlusu Mahir kod adlı Cihan Kıt olduğu tespit edildi. Cihan Kıt'ın boynunda haç işareti olduğu belirtildi

11:31 -
Turuncu listedeki ‘haçlı terörist’ öldürüldü

Tunceli kırsalında terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen operasyon ve arazi arama tarama faaliyetleri devam ederken, sabah saatlerinde Tunceli-Erzincan karayolunda bulunan Pülümür Vadisi'nde, saldırı hazırlığındaki bir grup terörist, insansız hava araçları ile tespit edildi. Teröristlerin bulunduğu noktaya güvenlik güçleri sevk edildi. Çıkan çatışmada PKK'lı teröristlerden bazılarının öldürüldüğü bildirildi. Çatışma nedeniyle Tunceli-Erzincan karayolu bir süre trafiğe kapatıldı.

7 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Tunceli Valiliği, operasyonda 7 bölücü terör örgütü mensubunun silah ve teçhizatıyla birlikte ölü olarak ele geçirildiğini açıkladı. Çatışmada öldürülen 7 teröristten birinin ise arananlar turuncu listede yer alan sözde Nazımiye gücü sorumlusu Mahir Kod adlı Cihan Kıt adlı PKK'lı olduğu tespit edildi.

Konuyla Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “27.03.2018 Tarihinde Pülümür Kırsalında İl Jandarma Komutanlığımızın yapmış olduğu operasyonda Tunceli-Ovacık 1988 doğumlu boynunda haç işareti olan Turuncu Listede kaydı olan Sözde Nazımiye Gücü Sorumlusu Mahir Kod-Cihan Kıt adlı PKK'lı Teröristle birlikte toplam 7 Terörist çıkan çatışmada silahları ve mühimmatları ile birlikte (2 adet M16 piyade tüfeği, 4 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 (bir) RPG 7 Roketatar, 1 (bir) sırt telsizi ve çok miktarda yaşamsal malzeme)  ölü olarak ele geçirilmiştir. İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir.”

Son güncelleme: 11:37 27.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more