Sözcü Plus Giriş

TÜYAP’ta SÖZCÜ karikatüristine büyük ilgi

TÜYAP Kitap Fuarı’nda Sözcü Gazetesi karikatürist Hicabi Demirci, gerçekleştirdiği görsel okuma etkinliğinin ardından karikatür kitaplarını çocuklar için imzaladı. Çocuklar, Demirci’nin kitaplarına yoğun ilgi gösterirken bol bol hatıra fotoğrafları çektirdi.

Tugay SADAY
16:57 -
TÜYAP’ta SÖZCÜ karikatüristine büyük ilgi

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği’nin işbirliği ile düzenlenen 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 28. İstanbul Sanat Fuarı TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. İstanbulluların akın ettiği fuarda çocukların ilgisini en çok hikaye kitapları ve karikatürler çekti.

tuyapta-sozcu-karikaturistine-buyuk-ilgi-3

ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ

Sözcü karikatüristi Hicabi Demirci, çocukların yoğun olarak katıldığı görsel okuma etkinliğinin ardından kitaplarını çocuklar için imzaladı.

Çocukların kitaplara dolayısıyla karikatürlere olan ilgisinden son derece memnun olduğunu söyleyen Demirci, “Bir karikatürü her çocuk farklı yorumlayabiliyor. Bu durum onların fikirlerinin zengin olduğunu gösteriyor. Günümüzde görsel okuma çocukların eğitiminde çok önemli bir rol oynuyor. Karikatüre olan ilgileri diğer derslerini de iyi kavramlarına olanak sağlıyor” şeklinde konuştu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more