Sözcü Plus Giriş

Tuzla’yı mesken tutan çete çökertildi

İSTANBUL Polisi, yasadışı çek senet tahsilatı yapan ve uyuşturucu satan bir şebekeye operasyon düzenledi. Baskında 8 şüpheli yakalanırken, biri uzun namlulu otomatik 6 silah ele geçirildi.

11:35 -
Tuzla’yı mesken tutan çete çökertildi

Operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Özellikle Tuzla’da faaliyet gösteren yasadışı bir şebekeyi belirleyince harekete geçti.  Çalışmalarda, şebeke üyelerinin tehditle çek senet tahsilatı yaptıkları anlaşıldı. Teknik ve fiziki takip çalışmalarında çete üyesi 8 şüpheli belirlendi. Çalışmaların ardından şüphelilerin yakalanması için eş zamanlı operasyon düzenlendi.  Özel Hareket Şube Müdürlüğü desteğinde Tuzla’daki adreslere giren ekipler 8 şüpheliyi de gözaltına aldı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

UZUN NAMLULU SİLAH

Adreslerde yapılan aramalarda, Çek yapımı CZ-25 tipi tam otomatik uzun namlulu silah, 4 tabanca, 1 pompalı tüfek ve 157 gram uyuşturucu ele geçirildi. Aramalarda ayrıca 3 adet 400 bin lira değerinde senet bulundu.

CEZAEVİ FİRARİSİ

Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen 8 şüpheliden birinin Bilecik Açık Cezaevi’nden firari olarak arandığı öğrenildi. Diğer bir şüpheli hakkında ise hırsızlık suçundan arama kaydı olduğu anlaşıldı.  Işlemleri tamamlanan şüpheliler “Yasadışı çek senet tahsilatı”  “Resmi belgede sahtecilik” “Uyuşturucu ve uyarıcı madde imalatı” suçlamasıyla adliyeye gönderildi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more