Sözcü Plus Giriş

Ubercilerden, Taksiciler için suç duyurusu

İnternet üzerinden ulaşım hizmeti veren UBER sürücülerinin bağlı olduğu Lisanslı Taşımacılar Derneği Başkanı Metin Magriso, Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu hakkında, “Açıklamalarıyla, taksici esnafını tahrik ederek UBER sisteminde çalışan sürücülere saldırmalarına yol açmıştır” diyerek suç duyurusu yaptı.

Can ÖZÇELİK
15:35 -
Ubercilerden, Taksiciler için suç duyurusu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yaptıkları şikayetten sonra açıklama yapan Metin Magriso, Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'nun “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçunu işlediğini ifade etti.

 

“SÜKUNETE DAVET EDİYORUZ”

Eyüp Aksu'nun daha önce söylediği “Avrupa ülkelerinde taksicilerin eylem yapıp sağı solu yakıp yıktığı gibi biz de burada böyle bir eylem yapmak istemiyoruz. Eğer adalet farklı bir karar verirse taksici esnafının sabrı taşar.

Taksici esnafı ekmeği için emeği için her şeyi yapar” sözlerini hatırlatan Metin Magriso saldırıya uğrayan UBER'cilere seslendi: “Arkadaşlarımızı sükunete davet ediyoruz. Saldırı olduğu zaman fiziki bir karşılık vermesinler. Yaşanan sıkıntıyı emniyet birimleriyle paylaşsınlar.”

İLGİLİ HABERHavalimanında UBER tehdidiHavalimanında UBER tehdidi
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more