Sözcü Plus Giriş

Uludağ’da adım atacak yer kalmadı!

Yılbaşı ve hafta sonu tatili sebebiyle Uludağ'a akın edenler, dağ yolundaki yoğun kar sebebiyle teleferiğe akın etti. Teleferikte kilometrelerce kuyruk oluşurken, ana yolda araç trafiği sıkıştı.

18:38 -

Kış turizminin gözde tatil merkezlerinden olan Uludağ, eksi 8 derece soğuğa rağmen tatilcilerin akınına uğradı. Yılbaşı ve hafta sonu tatilini Uludağ’da kayak yaparak geçirmek isteyen vatandaşlar teleferiğe akın etti.

uludag-iha61_7047890

Son iki gündür yaşanan şiddetli fırtına ve tipi yüzünden dağ yolunun kapanmasından endişe eden tatilciler, araçlarını şehir merkezindeki otoparklara bırakıp dağa teleferikle çıkmayı tercih edince gidiş ve gelişlerde yoğunluk yaşandı.

uludag-iha51_7047891

Kilometrelerce kuyruğun oluştuğu teleferik istasyonlarında tatilcilerin ana yola taştığı görüldü.

uludag-iha31_7047895İLGİLİ HABERZaman azaldı, kuyruk uzadı!Zaman azaldı, kuyruk uzadı!

“1 SAATTİR SIRADAYIM” 

Teleferiğe ilk kez bineceğini belirten Leman Vardar, “Henüz ilk kez kullanacağım teleferiği, heyecanlıyım. Yaklaşık 1 saattir sıradayım. Ama sıra zaten hemen ilerliyor. 1 saat değil 5 saat bile beklerim, çünkü yılbaşını Uludağ’da geçireceğim. Arkadaşlarım daha önce çıkmış, manzaranın çok güzel olduğunu söylediler. Ben de çok merak ettim, heyecanlıyım. Aşırı bir yoğunluk var. Hayatımda hiç böyle bir sıra görmedim” diye konuştu.

İLGİLİ HABERDönüş yoğunluğu! Kilometrelerce kuyruk oluştuDönüş yoğunluğu! Kilometrelerce kuyruk oluştu

Bursa Teleferik’te gişe sorumlusu olan Ersoy Ey, “Şuanda teleferikte yoğunluk yaşanıyor. Yılbaşına bir gün kala teleferik yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. 4 yıldır buradayım, yine yoğunluk vardı ama hiç bu kadar yoğun olmamıştı. Yılbaşı gecesi teleferik gece 02.00 saatlerine kadar çalışacak, bütün misafirlerimize hizmet vereceğiz” dedi. İHA

uludag-iha21_7047896 uludag-iha1_7047897
Son güncelleme: android-time 18:48 30.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more